Kilis’te askeri bölgede yangın.. 10 asker yaralı!..

0

Kilis-Gaziantep karayolunun 15’inci kilometresindeki askerlerin barındığı birlikte, henüz bilinmeyen bir sebeple yangın çıktı. Konuya ilişkin Kilis Valiliği’nin yaptığı açıklama şöyle:

“Kilis- Gaziantep karayolunun 15’inci kilometresinde askeri birliğin barınma merkezinde yangın çıkmış, yangın rüzgarın etkisiyle mühimmatın bulunduğu depoya sıçrayarak patlamaya ve yangının büyümesine yol açmıştır. Herhangi bir can kaybı bulunmamaktadır. Dumandan hafif derecede etkilenen 10 askerimiz Kilis Devlet Hastanesi’nde tedavi altına alınmış olup, Kilis ve Gaziantep itfaiye ekiplerinde söndürme ve soğutma çalışmasına başlanmıştır.”

Genelkurmay Başkanlığı da şu açıklamayı yaptı: “13 Temmuz 2017 tarihinde sabaha karşı 04.00 sularında Kilis’te konuşlu Seve İkmal Noktasında henüz belirlenemeyen bir nedenle yangın çıkmıştır. Yangın bir kısım mühimmatın depolandığı bir konteyneri de etkisi altına almıştır. Olayda can kaybı yaşanmamıştır. Olayın gerçekleştiği bölgenin emniyeti sağlanmış ve yangın kontrol altına alınmıştır. Olayla ilgili incelemelere devam edilmektedir.”

YORUM YAZ

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz