Konya’da Katliam Var (Konya B. Belediyesi, Hayvan İŞKENCE ve ÖLÜM Merkezi)

2
Prof. Dr. Orhan Yılmaz

Konya Büyükşehir Belediyesi, Sahipsiz Hayvan Bakımevi ve Rehabilitasyon Merkezi’nde çalışanların bir köpeğe işkence ederek öldürdüğü görüntüler, ülkeyi ayağa kaldırdı. 

Olayın ardından belediye ve Konya Valiliği tarafından soruşturma başlatıldı.

Murat Bacak ve Sefa Çakmak adında 2 belediye çalışanı gözaltına alındı ve tutuklandı.

Bunun peşinden ne olacak dersiniz?

Ben peşinen söyleyim:

İnsanların biraz gazı alınacak. Bir kaç gün sonra bu iki insan müsveddesi serbest kalıp, işlerine kaldıkları yerden devam edecekler.

Olacak olan bu…

Durun, daha bitmedi:

Reklamın iyisi, kötüsü olmaz. Konya Belediyesi’nin reklamını yaptınız.” diye, üstüne üstlük bir de ödül almazlarsa, ben de bir şey bilmiyorum.

Artık günümüzde bu tip olaylar o kadar normalleşti ki, bu çeşit vahşetler video ile kayıt altına alınıp, yayımlanana kadar kimseden en ufak bir tepki gelmiyor. 

Murat Bacak ve Sefa Çakmak gibi katiller sanki günlük rutin görevlerini yapıyor gibiler. 

Aslında orada ki kamera kayıtları geriye dönük izlenmeli ve bu şekilde kaç masum hayvana bu alçaklığın yapıldığı tespit edilmelidir. 

Bu suça orada ki herkes ortaktır ve belki de suç ortaklarıdırlar.

Bu öyle, iki barınak görevlisi kişi ile olacak iş değil. 

Bu caniler, kafalarına göre “Hadi, köpekleri kürekle katledelim.” diyemezler. 

Eminim yukarıdan emir almışlar ve uygulamışlardır.

Bu nedenle alt mertebeden tutun, üst mertebeye kadar bu katliama onay veren, göz yuman, teşvik eden kim varsa haklarında yasal işlem yapılmalıdır.

Belediye daire başkanı veya barınak veteriner hekimleri de görevden uzaklaştırılıp, savcılıkça haklarında yasal işlem yapılmalı ve caydırıcı olmak üzere en ağır cezalar verilmelidir.

İşin daha da kötü yanı, orada bu katliam yaşanırken, diğer sokak hayvanları ise sıranın ne zaman kendilerine geleceğini düşünerek, korkuyla olanlara şahit oluyorlar. 

Bu masum hayvanların gözlerinin önünde, kendileri gibi canlar kürekle öldürülüyor. Bir sonraki sıradakinin kendileri olacağını hissederek.

Biz ne ara bu kadar duygusuzlaştık?

Biz ne zaman bu kadar vahşileştik?

Biz ne vakit bu kadar zalimleştik?

Allah sonumuzu hayreyleye, ama hiç de iyiye gitmiyoruz.

2 YORUMLAR

 1. 1910 yılında istanbuldaki sokak köpeklerinin hayırsız adaya sürgün edilmesi ve orada binlerce köpeğin açlıktan bakımsızlıktan birbirini yiyerek can vermesi.
  Bazılarına göre hatta sanatçı denilenlere göre sokak hayvanlarının barınaklarda toplanması öneriliyor.şimdi konyadaki vahşeti gördükleri halde hala fikirleri bu yöndemidir.hemde ülkenin en üst makamındaki kişinin örnek olarak gösterdiği şehirdeki barınakta oldu bu katliam.
  elbet o sessiz canlıların da bir sahibi vardır.Onlara yapılan eziyetlere katliamlara sessiz kalınırsa
  bunu yerden gökten denizden dağdan gelecek afetlerle bu ülke öder.
  o zaman kimse biz bu canlılara bir şey yapmadık ki demesin.
  yapmasan da sessiz kalırsan bedelini ödersin.

  • Ocak Medya’da 22 Nisan 2022 tarihinde yazmaya başladım. 5 gün sonra, 26 Nisan 2022 tarihinde yazdığım yazı “Bu Sokaktaki Kedi ve Köpeklerin Bir Sahibi Var” başlıklı yazı idi.
   Burada İttihat Terakki-Hayırsız Ada gibi, söylediklerinizi etraflıca işlemiştim. Diğer bir çok yazımda da bu konuya değindim.
   Elimizden gelen ancak bu. Bu konuyu Ocak Medya’da gündeme getirmek.
   İnşallah sesimizi duyan birileri olur…

YORUM YAZ

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz