Köpeklere havlama yasağı!..

0

Yasak furyası köpeklerin havlamasına da sıçradı. Artık istedikleri gibi havlayamayacaklar. ABD’nin Illinois eyaletine bağlı Aurora kentinde, köpeklerin gün içinde belirli zamanlarda havlamasına sınırlandırma getirildi.

ABD basınında yer alan haberlerde Chicago kentinin yaklaşık 65 kilometre batısında yer alan Aurora’da Hayvan Kontrol Yönetmeliği’nde yeni bir düzenlemeye gidildi. Bundan sonra Aurora’daki her bir ev için en fazla 4 evcil veya çiftlik hayvanı sahiplenilebilecek.

Düzenleme Auroralıların aynı türden ikiden fazla hayvanı sahiplenmesine olanak tanımayacak. Daha önceden 4’ten fazla veya aynı türden ikiden fazla hayvan edinenler, kazanılmış hakların korunması ilkesi kapsamında görülerek düzenlemeden muaf tutulacak.

Köpekleri 07.00-22.00 saatlerinde 15 dakikadan fazla, 22.01- 06.59 saatlerinde 10 dakikadan fazla “aşırı ses” yapan köpek sahiplerine ceza kesilecek. Şikayetlerin, kayıtlarla ve birkaç görgü tanığıyla yapılması gerekecek.

Önceki İçerik3600 ek göstergede yeni gelişme!.. 
Sonraki İçerikDinozor iskeleti, 12,4 milyon dolara satıldı..
1978 yılında Erzurum'da dünyaya geldi. Atatürk Üniversitesi İletişim Fakültesi Radyo-Tv ve Sinema Bölümü mezunu; Anadolu Üniversitesi Uluslararası İlişkiler Bölümü mezunu; Atatürk Üniversitesi Adalet Meslek Yüksekokulu mezunu. 2001 yılında gazetecilik hayatına başladı. Erzurum'daki yerel gazetelerin çeşitli birimlerinde 3 yıl çalıştıktan sonra Diyarbakır ve Ankara'da Parlamento Muhabirliği başta olmak üzere çeşitli alanlarda 11 yıl gazetecilik yaptı. 2017 yılından itibaren ise Ocakmedya'da yazmaya başladı. Halen Atatürk Üniversitesi İletişim Fakültesi Radyo-Televizyon ve Sinema Bölümünde Yüksek Lisans yapmaktadır.

YORUM YAZ

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz