Korkunun ecele faydası yok, iktidar olamazlar..

0

Saadet Partisi Genel Başkanı Temel Karamollaoğlu, haftalık basın toplantısında gündemdeki konuları değerlendirdi. “Bu iktidar ekonomiyi idare edemiyor. Aldıkları kararlar insanımızın problemlerini çözemiyor.” diyen Karamollaoğlu, şunları söyledi:

“Bayramda dört kişilik bir aile akraba ziyareti yapmaya kalksa 400 liradan bilet alsa 3200 lira sadece otobüs biletine ödemek zorunda kalacak! Asgari ücretli insan bayram ziyareti yapsa geriye kalan parayla ne yapabilir? Dünyanın hiçbir yerinde bu kadar fahiş fiyatlarla yapılan ihale yok ve bunun yükü hiçbir yerde vatandaşın sırtına yüklenmiyor.

2022 yılı Ocak ayında dış ticaret açığı 2021 yılının aynı ayına göre yüzde 234,9 arttı. Cari açık son 4 yılın zirvesinde. İhracatın ithalatı karşılama oranı yüzde 63,2’ye kadar geriledi. Oysa geçen yıl ocak ayında bu oran yüzde 83 olarak gerçekleşmişti. İşte başarınızın göstergesi bu.

‘Ben ekonomistim, bu işi kitabını yazdım’ dedi ama kitap yazmayanlar bu memleketi daha iyi idare ediyor. Ekonomi sadece lafla düzelmez; ciddi icraata ve ehil insanların müdahalesine ihtiyaç var. 2022 yılı bütçesinin açık öngörüsü 279 milyar lira olarak gösterildi. 2022 yılı bütçesinden faize ödenecek para 240 milyar TL. Yani açığın büyük kısmı faiz ödemelerinden kaynaklanıyor.

Yeni seçim kanunu daha adil bir seçim olsun diye değil, seçim güvenliği artsın diye de değil; tamamen basit, ucuz politikalar içeriyor ve ‘daha az oy alsak da daha iyi noktalara nasıl geliriz’in hesabı yapılıyor. Korkunun ecele faydası yok. Seçim Kanununa ‘Seçim neticesi ne olursa olsun bu iktidar bir dönem daha devam edecek’ diye bir madde koyulmadığı sürece önümüzdeki dönem iktidar olamazlar.

Bütün İslam ülkeleri ve Türkiye’nin, İsrail ile ilişikleri normalleştirmeye başladı ama normalleşilmesi gereken asıl ülkeler; Suriye, Libya, Yemen, Mısır’dır. İktidar kendisinin daha fazla oy alacağını düşünerek bu teklifi yapıyor ama ya tersi olursa! Benim kanaatim; bu teklifin altında kendileri ezilecekler.”

YORUM YAZ

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz