Koronavirüse yakalanan ünlüler..

0

Her gün artarak devam eden ve ayrım yapmayan koronavirüs vakaları ünlü, zengin ve güçlü kişilere de bulaşmaya başlayınca bu isimler dünya medyasında yer buldu.

Bu ünlülerin bazıları menajerleri aracılığı ile bazıları sosyal medya hesapları üzerinden bazıları da medya aracılığı ile duyurdu. Aralarında Hollywood yıldızları, NBA oyuncuları, devlet başkanları ve teknik direktörler bulunuyor. İşte bugüne kadar Covid-19 pozitif olduğu açıklanan ünlüler:

Sosyal medya hesabından hayranlarına test sonucunu açıklayan Elba, koronavirüse yakalandığını sonradan öğrendiği bir kişi ile temas kurduğunu, öğrenir öğrenmez kendini karantinaya aldığını ve bu nedenle test olma gereği hissettiğini anlattı.

Yeni filmi için Avustralya’da sette olan Hanks Instagram hesabı üzerinden sevenlerine kendisinin ve eşinin test olduklarının ve sonucun pozitif çıktığını duyurdu. Çift şu an izolasyon altında.

Kanada Başbakanı Justin Trudeau ve eşi de test sonuçları pozitif çıkanlardan. 14 günlük bir izolasyona alınan çiftten Başbakan Trudeau’nun durumunun oldukça iyi olduğu ve evden çalışmaya devam edeceği belirtildi.

İngiltere Sağlık Bakanı Nadine Dorries de koronavirüse yakalandı. Muhafazakar Parti üyesi Dorries bunu Twitter hesabından duyurdu ve kötü kısmın geride kaldığını yazdı.

Dünyanın en güçlü futbol kulüplerinden Real Madrid’in bazı oyuncularında da testler pozitif çıktı ve tüm takım izolasyona alındı. Şampiyonlar Ligi maçlarının da ertelenmesi ile tüm futbolcular durumun düzelmesi için karantinada bekletiliyor. Virüs ilk olarak kulübün basketbol takımında görüldü ve buradaki oyunculardan futbolculara geçtiği sanılıyor. Oyuncuların yanı sıra tüm Real Madrid çalışanları da izolasyon için eve gönderildi.

İlk günlerde isimleri saklı tutulan ancak sonradan açıklanan Utah Jazz’ın NBA oyuncuları Rudy Gobert ve Donavan Mitchell da test sonucu pozitif çıkanlar arasında. NBA sezonunun da askıya alındığı duyurmuştu.

Arsenal takımının teknik direktörü de salgına yakalandı. Londra’daki antrenman sahası kapatıldı ve Arteta ile temasta bulunmuş olan takım oyuncuları ve tüm Arsenal çalışanları izole edildi. Cumartesi günü oynanacak olan Arsenal-Brighton maçı da Premier Ligi’n askıya alınması ile ertelendi.

Chelsea takımının kanat oyuncusu Covid-19 hastalığı geçirdi ve karantina sonrası iyileşti. İtalyan futbol oyuncusu Daniele Rugani de hastalığı kapan ünlüler arasında. Juventuslu oyuncunun Covid-19 pozitif çıkmasının ardından tüm takım oyuncuları dahil kulüp genelinde Rugani ile temas eden herkes izole edildi. Rugani de kendisi ile ilgili durumu Twitter hesabından duyurdu.

Kaynak: Euronews

YORUM YAZ

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz