Kötü bir tartışma sonrası için tavsiyeler

0

Biriyle tartışmak iletişim için iyi bir yol değildir. Yine de görünüşe göre tartışacaksınız çünkü hepimizin fikir ayrılıkları var. Hepimiz zaman zaman bunu kabul etmekte zorlanıyoruz. Fikrinizi ifade etmek sorun değil, ancak sözlerinize ve tonunuza dikkat edin. Çünkü aklınız başına gelip mantıklı düşünmeye başladığınızda her şeye pişman olacaksınız.
Bu kaçınılmaz bir şeyse, neden biriyle bir kelime savaşı yaptıktan sonra akıl sağlığınızı korumanın yollarını öğrenmeye çalışmıyorsunuz?

Duş almak. Kendinizi mümkün olan tüm melodramların içinde yaşayın. Ağlayın, dramatik olun, fikirlerinizi abartın, tartışmada söyleyebileceğiniz ama kaçırdığınız tüm harika geri dönüşleri düşünün.

Yemeyi sevdiğiniz bir yemek yiyin. Bu dünyadaki hiçbir şey yemekten daha rahatlatıcı ve zevkli değildir. Suçlu zevklerinize atlayın. Daha fazlasını eklemek için bir film veya harika bir müzik açın.

Yansıtmak. Nasılsa olacak. Öyleyse neden daha iyisi için kullanmıyorsunuz? Kendinizi haklı olduğunuza ikna ettikten sonra, onun neden yanıldığını anlamak için her şeyi geri sarın; ve sizi temin ederim, diğer kişinin yanılmadığını göreceksiniz. İkinizin de önce dinleyip sonra konuşacak sabrı yoktu.

Egonuzu bir kenara bırakın. Hayat kinlere tutunmak için çok kısa. Düşüncelerinizi dile getirdiğiniz kişiyi arayın ve onunla medeni bir şekilde konuşun. Bana gelmeyecekler diye düşünerek beklemeyin. Neden ilk sen gitmeyeceksin ki?

Anlam vermeye çalışmayın. Bunun için zaten sözlü bir kavgaya girdiniz. Kalbini dök ve aynı şeyi yapmasına izin ver. Sizi temin ederim, bir şeylerin farkına varacaksınız.

YORUM YAZ

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz