KPSS ile ilgili Yediiklim Yayınevi’ne ait iş yerlerinde arama!..

0

Devlet Denetleme Kurulu’nun (DDK), 2022-KPSS Lisans oturumundaki soruların sızdırıldığına ilişkin iddialar konusunda Ankara Cumhuriyet Başsavcılığına suç duyurusunda bulunması sonrası polis harekete geçti. Ankara Emniyet Müdürlüğü Mali Suçlarla Mücadele Şubesi ekiplerince KPSS sorularıyla ilgili iddialar kapsamında, Yediiklim Yayınevine yönelik operasyon başlatıldı. Ankara’da yayınevine ait iki adreste arama yapılıyor.

Ankara Emniyet Müdürlüğü Mali Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü ekipleri, Yediiklim Yayınları’na ait Kızılay ve Ostim’deki iki adreste arama başlattı. Aramada polisin, burada bulunan dijital materyal ve tüm KPSS dokümanlarından birer nüsha alacağı öğrenildi. Operasyonda gözaltı kararı olup olmadığı ise bilinmiyor.

Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı 2022-KPSS Lisans oturumuyla ilgili soruşturma başlattı

Twitter hesabından açıklama yapan Yükseköğretim Kurulu (YÖK) Başkanı Erol Özvar da olaya ilişkin inceleme başlattıklarını bildirdi. Özvar, “2022 KPSS’de çıkan bazı sorulara ilişkin iddialarla ilgili DDK tarafından gerçekleştirilen denetleme ile eş zamanlı olarak tarafımızca da inceleme başlatılmış olup sonuç en kısa zamanda ve şeffaf bir şekilde kamuoyu ile paylaşılacaktır.” ifadelerini kullandı.

YORUM YAZ

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz