Maddi zorluklar yaşamanıza neden olan davranışlar!

0
Rabia Güner

Bazı insanlar para biriktirme konusunda oldukça zorlanır. Biz de bu noktadan yola çıktık. Sizler için maddi zorluklar yaşamanıza neden olan davranışlardan bazılarını derledik. Gelin, yakından göz atalım!

Tasarruf yapmak için bazı alışkanlıklar edinmek gerekir. Çünkü hayatımız boyunca maddi zorluk yaşamamıza neden olacak davranışlara sahibiz… Peki, bu davranışlar nelerdir? İşte sizler için derlediğimiz 3 tanesi…

Ödül

Ücretsiz akıllı telefon, banka kartı, çevrimiçi alışveriş içeren Ücretsiz stok fotoğraf Stok Fotoğraflar

Kendimi ödüllendirmeyi hak ediyorum düşüncesi para biriktirmenin önündeki en büyük engellerden biridir. Kimi zaman zor günler yaşadığımızda bu düşünce bizi ele geçirir. Fakat bu zorluklar hayatın her anında olacaktır.

Ayrıca mutlu olmak ya da kendimizi şımartmak için yaptığımız bu harcamaların bize mutluluk getirip getirmediği ya da ne kadar süreliğine iyi hissettirdiği sorgulanması gereken konulardır. Çünkü plansız yapılan harcamalar sizi strese sokabilir.

Düğün

Ücretsiz alışveriş yapmak, çıkış yapmak, dükkan içeren Ücretsiz stok fotoğraf Stok Fotoğraflar

Düğün bir kere yapılır mantığıyla hareket etmek sizi oldukça masrafa sokabilir. Günümüzde pek çok çift, bu hataya düşer. Düğün için kredi çeker ya da birilerinden borç alır. Fakat evliliğe borçla başlamak oldukça sağlıksızdır.

Çünkü beraberinde birçok sıkıntı ve dert getirir. Bu yüzden düğün harcamalarına ayıracağınız parayı çok daha iyi bir şekilde değerlendirebilirsiniz. Birikim yapmanız da oldukça mantıklıdır.

Hak

Ücretsiz Macbook Pro Kullanan Gri Kazaklı Kadın Stok Fotoğraflar

Bütün gün çalıştıktan sonra bir şeyler satın almanın sizin en doğal hakkınız olduğunu düşünebilirsiniz. Çünkü tüm gün çalışmak oldukça yorucudur. Biraz iyi hissetmeye ihtiyacınız vardır. Geçim kaygısı ya da ihtiyaçlardan hobilere de zaman kalmaz.

Bu da akşam eve geldiğinizde enerjinizi oldukça tüketir. Bu noktada önemli olan öncelik belirleyerek hareket etmek ve gereksiz harcamalardan kaçınmaktır.

YORUM YAZ

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz