Madem faize bu kadar karşısın kamu alacaklarındaki faizi sil..

0

Memleket Partisi Genel Başkanı Muharrem İnce, Ankara Beypazarı ilçesini ziyaret etti. Esnafla sohbet edip sıkıntılarını dinleyen İnce, şunları söyledi:

“Öncelikle kamu görevlilerine sesleniyorum. Hangi iktidar döneminde işe alınmış olursa olsun, hangi görevde olursa olsun harama bulaşmamış, yanlış işler yapmamış bütün kamu görevlileri başımızın tacıdır. Bugünkü iktidar gidici ama siz kalıcısınız. Yanlış işiniz yoksa hiç korkmayın.

Vatandaş gelecek kaygısını bıraktı; günü nasıl çıkarırız telaşı içinde. Türkiye derin bir yoksulluk yaşıyor. Saraydaki kibirlinin inatlaşması bilime ve hukuka uygun olmayan davranışları, geçmişte söylediklerini bugün tersinden okuması. 2006 yılında, ‘Faizi evrensel kurallarla birlikte değerlendirmek lazım.’ diyor. Bugün başka şeyler söylüyor. Bugün dini söylemler üzerinden ekonomi açıklamaya çalışıyor.

Madem faize bu kadar karşısın yapılacaklar çok basit. Kamu alacaklarına neden faiz uyguluyorsun. Hem de yüksek faiz. Çiftçilerin borçları sizin döneminizde 83 kat büyüdü. O zaman sil bu çiftçilerin faiz borcunu. Kamu alacaklarındaki faizi sil. Öğrencilerin borçlarını sil. Bunları rahatlıkla yapabilirsin. Elini tutan yok. İşine geldiği zaman uluslararası kurallar. İşine geldiği zaman Kuran’da böyle yazıyor. İnsanları kandıran bir kibirli var.

Benzin istasyonlarına gittiğimizde görüyoruz. Pompadan benzin akmıyor. Zam akıyor. Türkiye bir yangın yeri olmuş. Asla umutsuz değiliz. İnşallah önümüzdeki seçimlerde Memleket Partisi’nin iktidarında 50 artı 1’i aldığımızda tüm sorunları çözeceğiz.”

YORUM YAZ

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz