Meclis’te Türk bayrağı açan Binali Yıldırım, İstiklâl Marşı’nı yanlış okudu..

0

AK Parti Genel Başkanvekili Binali Yıldırım, 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı dolayısıyla özel gündemle toplanan Meclis Genel Kurulu’nda konuştu.

14 Mayıs’taki 28. Dönem Milletvekili Genel Seçimleri için AK Parti’den milletvekili adayı gösterilmeyen Binali Yıldırım, Türkiye Büyük Millet Meclisi Genel Kurulu’nda son konuşmasını yaptı.

Meclis’te cebinden çıkardığı Türk bayrağını açan Yıldırım, İstiklal Marşı’nı kağıttan bakarak okudu. “O benim milletimin yıldızıdır, parlayacak” yerine, “O benim milletimindir…” dedi.

İstiklal Marşı okuması sosyal medyada gündem olan Binali Yıldırım, şöyle konuştu: “Bu konuşma şahsım için özel bir anlam ifade ediyor. Milletvekili, bakan, başbakan, TBMM Başkanı gibi şerefli görevlerle çıktığım bu millet kürsüsünde son kez huzurlarınızdayım. Önümüzdeki yasama döneminde bu Meclis’te görev yapan milletvekillerimizin yarıdan fazlası olmayacak. Ben de onlardan biriyim. İnsan işiyle, eseriyle yâd edilir. Hepimizin karnesini millet veriyor. Umarım ve dilerim ki naçizane ismimiz bu büyük millete hizmet etmiş birisi olarak anılır.

Siyaset; elbette yarışmayı, rekabeti beraberinde getiriyor. Bu anlaşılabilir. Anormal olan nefret dilidir, ayrıştırıcılıktır, kırıcı, yıkıcı eleştirilerdir. Seçime gidiyoruz. Kimin ne yapacağını ne yapamayacağını milletimiz ezbere biliyor. Bütün siyasetçilerden beklentimiz, 86 milyon vatandaşımızın sahip çıkacağı bir siyasi dil kullanılmasıdır. 5 yıllık bir tecrübeden sonra tabii ki sistem değişikliğinde düzeltilmesi gereken konular olmuştur. Bunlar da gelecek Meclis’in gündeminde olmaya devam edecektir.”

YORUM YAZ

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz