MHP, Erzurum’dan sonra Denizli Büyükşehir Belediyesi adayını da geri çekti..

0

MHP, AK Parti ile kurduğu Cumhur İttifakı kapsamında Erzurum’un ardından 31 Aralık 2018 tarihinde yapılacak yerel seçimlerde göstereceği Denizli Büyükşehir Belediye başkan adayını da geri çekti.

MHP Denizli İl Başkanı Cafer Birtürk, partisinin Büyükşehir Belediye Başkan adayının ittifak görüşmeleri çerçevesinde adaylıktan çekildiğini açıkladı. Birtürk’ün Ankara’ya gittiği ve genel merkezde yetkililerle görüştüğü belirtildi.

MHP olarak Denizli’de adaylarını belirleyen ve açıklayan ilk parti olduklarını ifade eden Birtürk, şunları söyledi:

“İttifak görüşmelerinin askıya alındığı dönemde belirlediğimiz MHP Denizli Büyükşehir Belediye Başkan adayımız mimar Ebru Leman Kalkan’ı kamuoyuna tanıtmıştık ancak son gelişen ittifak görüşmeleri çerçevesinde Erzurum ve Denizli Büyükşehir Belediye Başkan adaylarının geri çekildiği bilgisi bizlere ulaşmıştır. MHP, Büyükşehir Belediyesi için aday çıkarmayacaktır.”

En ufak düzen bozucu hareketim olmayacak

Ebru Leman Kalkan da Genel Başkan Devlet Bahçeli ve partisinde görevli her birey için Denizli’nin yüksek hassasiyete sahip olduğunu belirterek şöyle devam etti:

“Ülke için önem arz eden bugünlerde, Milliyetçi Hareket Partisi ve lideri nasıl takdir buyururlar ise onu yapacağımı ve en ufak düzen bozucu hareketimin olmayacağını beyan ederim. Leman Kalkan olarak bugüne kadar gösterdiğim duruşumu bozmam mümkün değildir. MHP’ye gönül vermiş ülküdaşlarımızın, hangi partiden olursa olsun gönül bağı kurduğumuz kardeşlerimizin ve büyüklerimizin bu hassas süreçte bizlere destek vereceklerine olan inancımız tamdır. İmanı tam her insan gibi kaderin en hayırlı biçimde tecelli edeceğine inanıyorum.”

YORUM YAZ

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz