Muhalefetten 14 Mayıs açıklaması..

0

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın seçim tarihi olarak 14 Mayıs’ı işaret etmesine muhalefet cephesinden açıklama geldi. İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, “Mayıslar bizimdir.” dedi.

Demokrat Parti Genel Başkanı Gültekin Uysal ise “Yolsuzluklara, yasaklara, yoksulluğa ‘yeter’ demek için, tek adam rejimine ‘yeter’ demek için 14 Mayıs’ta yine, yeniden buradayız. Yeter, söz milletindir” mesajıyla video paylaştı. “Erdoğan, grup konuşmasında önümüzdeki seçimler için 14 Mayıs’ı işaret etmiş. Demokrat Parti olarak biz buradayız, aynı yerdeyiz, bekleriz. 14 Mayıs 2023, yeniden, yerli ve milli şefe karşı ‘Yeter, söz milletin’ diyeceğimiz bir gün olacaktır.” ifadelerini kullandı.

DEVA Partisi Genel Başkanı Ali Babacan da şunları söyledi: “Sayın Erdoğan, dünyanın imrenerek baktığı milletimizin huzur ve refah içinde olduğu günler için değil milletimizi 28 Şubat’ın aktörleri Perinçek ve Bahçeli’ye mahkum ettiğiniz için özür dilemelisiniz.

Adalet için yola çıkmış parti kurucularınızı tek tek tasfiye edip tek güç olma hırsınız için özür dilemelisiniz. Otoriter ittifakınız ile milyonları adaletsizliğe ve yoksulluğa hapsettiğiniz için özür dilemelisiniz. Özrünüzü milletimizin kabul edip etmeyeceğini bilmiyoruz ancak biz kararlıyız:

Siyasete ilk adım attığımız günden beri ulaşmak için çabaladığımız özgürlüklerden, ileri demokrasiden, evrensel hukuk değerlerine olan sadakatten, çoğulculuktan, katılımcılıktan vazgeçmeyeceğiz.”

YORUM YAZ

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz