Muharrem İnce’den Erdoğan’a fotoğraf cevabı.. Biz camiye fotoğraf çektirmeye gitmiyoruz; ibadet etmeye gidiyoruz

0

CHP’nin cumhurbaşkanı adayı Muharrem İnce, Kahramanmaraş’ta konuştu. Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın “Seçimlere kadar senin camide namaz kılarken çekilmiş tek bir resmin var mı?” sorusuna cevap veren İnce, şunları söyledi:

“Cumhurbaşkanı seçildiğimde herkesimden insanı bakanlar kuruluna alacağım. Bir büyük uzlaşma sağlayacağız. Bütün milletimizi bu şemsiyenin altında buluşturacağım. 48 saat içinde OHAL’i kaldıracağız. Merkez Bankası Başkanı bağımsız olacak. Dolarla, euro ile faizle kavga etti; yükseldiler. İnce ile kavga etti, İnce yükseliyor. Türkiye’ye taze bir kan lazım.

Dünya değişiyor, bu değişimi yakalamazsak, 100 yıl fakir kalacağız. Erdoğan ‘dindar ve kindar nesil yetiştireceğiz’ diyor. Benim buna itirazım var dindar nesil yetiştirmek ailenin işi. Bütün çocuklara yabancı dil öğreteceğiz, matematik öğreteceğiz. Bunu birlikte barışacağız. Ben meydanlarda hak, hukuk, adalet diyorum. Biri de çıkmış meydanlarda ‘Çay, kek, oralet’ diyor.

Nasıl bir yalancı bu Erdoğan? Allah’tan korkmaz, kuldan utanmaz bir yalancı bu Erdoğan. Erdoğan, biz camiye fotoğraf çektirmeye gitmiyoruz! İbadet etmeye gidiyoruz. Camiye gitmemden neden rahatsız oluyor? Sana mı soracağım camiye giderken? Rahatsız mı oldun camiye giderken? Sen Allah’ın tahsildarı mısın? Üzülüyor! Bir Müslümanın diğer bir Müslümanı camiye giderken gördüğünde mutlu olması lazım. Senden izin alacak değilim.

90’ların simgesi Tansu Çiller.. Tarzan zorda!

Erdoğan, Putin seni kekliyor, kekliyor. Millet yalandan dolandan bıkmış, hava durumu bile Erdoğan’dan fazla izlenmiş. Erdoğan’a diyorum ki; gel benimle bir televizyona çık da senin de havan olsun.

Erdoğan’a İsra Suresi 37. Ayeti hatırlatıyorum: Yeryüzünde kibirlenerek yürüme. Çünkü sen yeri asla yaramazsın, boyca da dağlara asla erişemezsin.

Erdoğan bu kibri bırak, karşıma çık! Erdoğan şunu bil: Ben garibanların temsilcisiyim sen saraylıların temsilcicisin. Sen zengin soflarında geziyorsun. Erdoğan dün üzerinde Türkiye Cumhuriyeti yazan devletin uçağı, devletin helikopterini kullanıyor. Bense sizin verdiğiniz paraları kullanıyorum. Ortada kanun var; Seçime 10 gün kala devletin uçağını, helikopterini kullanamazsın diyor. Benim cumhurbaşkanlığımda ben dahil herkes kanunlara uyacak.

Dün bi baktım eski başbakanlardan Tansu Çiller de oraya gelmiş. Erdoğan sürekli geçmişi kötülüyor! 90’ların simgesi orada. O zaten başarı olsaydı partisini kalkındırırdı. Özetin özeti: Tarzan zorda!

YORUM YAZ

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz