Mutfakta enerji tasarrufları için ipuçları!

0
Rabia Güner

Enerjiden tasarruf etmek hem bütçe için hem de dünya sağlığı için oldukça önemlidir. Biz de bu noktadan hareketle sizlere mutfakta enerji tasarrufu sağlayabilmeniz için bazı ipuçları derledik. Gelin, yakından göz atalım!

Su Isıtıcı Kullanımınıza Dikkat Edin

Karaca Retro 2151 Krem Su Isıtıcı Karaca

Su ıstıcı, mutfakta en sık kullandığınız araçlardan biridir ve yanlış kullanımda oldukça gereksiz enerji harcayabilir. Bu hataları pek çoğumuz yapıyoruz. Örneğin bir fincan suya ihtiyacımız varsa, yarım litre su ısıttığımız oluyor. Bu da boşa enerji harcamalarından biri haline geliyor. Üstelik bu şekilde bekleme süremiz de uzuyor. Bu nedenle su ısıtıcıya ihtiyacınız kadar su eklemek hem zamandan tasarruf etmenize hem de enerjiden tasarruf etmenize yardımcı olur.

Kullandığınız Araçların Enerji Tüketimlerine Bakın

Franke enerji tasarrufu

Buzdolabı, bulaşık makinesi gibi temel araçları satın alacağınız zaman dikkatli olmalısınız. Baktığınız diğer özelliklerinin yanı sıra ne kadar enerji tükettikleri de atlanmamalıdır. En verimli enerji kullanımı için A+ ya da daha üst sınıfa dahil olan ürünler tercih edilerek enerji tasarrufu sağlanabilir.

Porsiyon Kontrolünü İhmal Etmeyin

franke

Pişireceğiniz yiyecekleri önceden küçük küçük parçalara bölerseniz enerjiden tasarruf edersiniz. Çünkü böylece onları pişirmeniz kolaylaşır. Aynı zamanda pişirme süreniz de kısalır. Böylelikle enerjinin yanı sıra zamandan da tasarruf edebilirsiniz.

YORUM YAZ

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz