Ne izlesek diye düşünenlere harika film önerileri!

0
Rabia Güner

Bazen film bulmak çok zor olabiliyor. Biz de bu noktadan yola çıkarak sizler için bazı harika film önerileri derledik. Gelin, yakından göz atalım!

O Auto da Compadecida / A Dog’s Will – Bir Köpeğin Vasiyeti (2000) – IMDB: 8.6

A Dog's Will (2000) - IMDb

João Grilo ve Chicó, herkes gibi hayatta kalma mücadelesi veren iki insandır. Geçinmek için insanları kandıran çok fakir ama çok da zeki iki Kuzeydoğu Brezilyalıdır. Bir gün zengin Rosinha ile tanışırlar ve tanıştıktan sonra ikisi de hayata dair vermiş oldukları mücadeleyi artık kazanacaklarını umar. Ta ki planları bir kanun kaçağının gelişiyle kesintiye uğrayana kadar!

Short Term 12 – Kısa Dönem 12 (2013) – IMDB: 7.9

Short Term 12 (2013) - IMDb

Sorunlu gençler için koruyucu aile tesisinde kalan Grace, kötü ev koşullarında yaşayan çocuklar için ellerinden geleni yapar. Fakat bu esnada kendi hayatlarını kurmaları da oldukça zordur. Üstelik Grace, evliliğe hazırlanmaktadır! Geçmişe dair kimi acı muhasebeler, alınacak zor kararlar… Tam da bu esnada Jaden, Grace’nin çalıştığı tesise gelir ve pek de hoş olmayan bazı anılar canlanır!

Heojil Kyolshim / Decision to Leave – Ayrılma Kararı (2022) – IMDB: 7.3

Decision to Leave (2022) - IMDb

Güney Kore’de tırmandığı dağın zirvesinden yere düşen adam hayatını kaybeder ve bir soruşturma başlar. Soruşturmanın ana nedeni adamın zirveden atladığı mı yoksa itildiği midir. İntihar mı yoksa bir cinayet mi? Dedektif Han- joon olay yerine gediğinde adamın karısından şüphelenmeye başlar. Soruşturma ilerledikçe kendisini bir aldatmacanın ve arzu ağının içine hapsolmuş bulur.

YORUM YAZ

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz