Nerede kalmıştım…

0
Latest posts by Kerstin Mutlu (see all)

Nerede kalmıştık demem gerekir galiba. 
Uzun oldu. 

Baya uzun zamandır yazmıyordum. Ara verdim, ben ara verdiğimde haber edenler ve soranlar olmuş teşekkür ederim. 

Seyahatler yaptım. 

İspanya, Fransa, Türkiye, Polonya, Çek Cumhuriyeti ve Macaristan. 

Arkadaşlarımı ziyaret ettim. 

Yakın arkadaşım Julia’yla Polonya ve Çek Cumhuriyeti’nde bazı röportajlar yaptık. Arkadaşlarımız ve onların tanıdıkları ile görüştük. 

Bu gezileri kitabımız için yaptık. 

Ara vermeden önce haber etmiştim, Cinsellikle ilgili bir kitap hazırlıyoruz. Julia ile gezileri yapmamın nedeni kitabı beraber yazacağız. 

‘Kadın orgazmıyla’ ilgili birkaç film ve dizi izledik, notlar aldık. 

Röportajlarımızı düzenliyoruz. 

Türkiye’de de gezdik röportaj yapmaya çalıştık. Olmadı. Kadınlar istemediler. Erkekler bize bakarak çok istekliydiler ama bence veriler bilimsel değil. 

Bazen politikayla ilgili yazdım ama bundan sonra yazmamaya karar verdim. Cinsellik ve cinselliğin toplumdaki etkisi konusu tahmin ettiğimden de zor. Hem de çok önemli. Kendimi buna vermek istiyorum. Arkadaşım Julia da benim gibi istekli. Önce kadınlara sonra çiftlere çözüm sunmak istiyoruz. 

Polonya, Çek Cumhuriyeti, Almanya ve Macaristan’da yaptığım röportajlarda bazı gözlemler yaptım. 

Bu ülkelerdeki kadınlar da suskunlar. Konuşmak istemiyorlar. Cinsellikle ilgili konuşmak onlar için de zor. Din onlar için de baskı. Yaşadıkları ülkelerin kültürü de baskı yapıyor. 

Polonya’da görüştüğümüz bazı kadınlar Macaristan’daki kadınlar gibi cinsellik konusunu evlilikle birleştiriyorlar. Ama evliliklerinde mutlu değiller. Mutlu olmadıklarını arkadaşlarına ve eşlerine söylemiyorlarmış. Bunun sebebi mutlu olmak toplumsal bir baskıymış ve mutsuzum demek ‘Loser’ (kaybeden) olmakmış. 

Türkiye’de bazı dindar kadınlarla görüştük. Bazı kadınlar bize din propagandası yaptılar. ‘İman edin’ bu sorunlarınız kalmaz dediler ama ben onların da sorunları olduğunu davranışlarından gördüm. 

Kadın orgazmını sorduğumuz bazı kadınlar orgazmın ne olduğunu da bilmiyorlardı. 

Bazı kadınlar 2 ya da 3 dakikayla orgazm olunur mu dediler. 

Bazı erkekler makine olduklarını söylediler ama bence bu yalandı. Türkiye’deki erkeklerin Show için yaşadıklarını zaten biliyorum. 

Türkiye’de büyükşehirlerde cinsellik ve etnik köken araştırması da yaptık. (İstanbul, İzmir, Ankara) Ayrıca başka ülkelerde de yaptık. 

Cinsellik ve fantezi konusunu da araştırdık. 

‘Cinsellik beyinle yapılır’

Bu cümleyi konuştuğumuz kişilere sorduk. Ama başarılı olmadı. 

Cinsellik beyin ilişkisi kadınlarda da çok net değildi. 

Kitapla ilgili çalışmaları yoğun olarak yapıyoruz. Bu yüzden çok yazamadım. Ama bundan sonra en az ayda bir yazacağım. Kitap hazırlığımızla ilgili bilgiler vereceğim. Bitirebilirsek yeni yıldan sonra hazır olacak. 

Kaldığımız yerden devam edeceğim. 

YORUM YAZ

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz