Numan Kurtulmuş’tan Cemal Kaşıkçı açıklaması.. CIA, bırakın emrin kimin tarafından verildiğini, Suudi Arabistan Başkonsolosluğunda dolaşan kedinin tüylerinin rengini bile bilen bir örgüt

0

AK Parti Genel Başkanvekili Numan Kurtulmuş, Suudi Arabistan İstanbul Başkonsolosluğu’nda işlenen Cemal Kaşıkçı cinayetiyle ilgili konuştu. TRT Haber’de açıklama yapan Kurtulmuş, şunları söyledi:

“Türkiye son derece başarılı bir süreç yürüttü. Diplomasi, medya ayağı ve hukuk süreci ile yargılama. Kısa süre içerisinde Suudi yetkililerin en üst düzeyden ‘evet bu cinayeti bizim adamlarımız işledi’ demesini sağladı. Türkiye bunu bir siyasi mesele olarak görmedi. Uluslararası alanda da üstünün örtülmeyeceği şeklinde çalıştık.

‘Emri kim verdi?’ sorusuna hala cevap bulunamadı. Faili de belli, ABD’nin bu olayı görmezden gelme gibi bir olayı var. ‘Ya ne oluyor, göz göre göre bir adam asit kazanlarında yok edildi’ diye sıkıştırıyorlar. CIA, bırakın emrin kimin tarafından verildiğini, Suudi Arabistan Başkonsolosluğunda dolaşan kedinin tüylerinin rengini bile bilen bir örgüt. Bu emri kimin verdiğini ABD’nin bilmemesi mümkün değil.”

31 Mart için hazırlıkların başladığını ve İstanbul ile Ankara dahil birçok büyükşehir belediye başkan adayının belirlendiğini açıklayan Kurtulmuş, CHP’li Öztürk Yılmaz’ın ezan yorumu sonrası partiden ihracı, Danıştay’ın andımız kararı ve Atatürk büstüne yapılan çekiçli saldırının 28 Şubat’ı hatırlattığını söyledi, bu olayların tesadüfi olmadığını vurguladı.

YORUM YAZ

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz