O görüntüleri Meclis gündemine taşıdı..

0

HDP Kocaeli Milletvekili Ömer Faruk Gergerlioğlu, DEVA Partisi İstanbul Milletvekili Mustafa Yeneroğlu’na polis tarafından hakaret ve tehdit edilmesi ile toplumda infial oluşturan Van’daki polis gözaltı görüntülerini Meclis gündemine taşıdı.

“Polis şiddeti toplumu tehdit ediyor.” diyen Gergerlioğlu, şöyle devam etti: “DEVA Partisi Milletvekili Sayın Mustafa Yeneroğlu’na yapılan küfür ve hakaretleri kabadayı mı polis mi olduğu belli olmayan bir kamu görevlisi yapmıştır. Partimiz önünde Vekilimiz Ayşe Acar Başaran’a ‘Duvara çivilerim’ diyen polis de polisin yaptığı da Yeneroğlu’na yapılan da suçtur, herkes karşı çıkmalıdır.

Servet Turgut, Osman Şiban’ın helikopterden atılma olayının aydınlatılmadığı Van’da bir kişinin gözaltına alma görüntüleri 1990’lı yılları hatırlatmıştır. İki aile arası kavga nedeniyle aranan bir kişi gözaltına alınırken korku salmak amacıyla yüzlerce kurşun sıkılmıştır, kadınların çığlığına karşı verilen cevap kurşunlar olmuştur. Van Valiliğinin açıklaması ise trollerin açıklamasının ardından da aynısı gibidir. Helikopterden atılma neyse yüzlerce kurşun sıkılarak korku saçmaya çalışmak ancak polis devletinde olan muamelelerdir.”

YORUM YAZ

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz