İzmir Ödemiş Belediye Başkanı Mehmet Eriş: Tüm Olanaklarımızla Depremzedelerin Hizmetindeyiz

0

Haber: Orhan Yılmaz

İzmir, Ödemiş Belediye Başkanı Sayın Mehmet Eriş, 6 Şubat 2023 tarihinde, Kahramanmaraş merkezli meydana gelen 7,6 ve 7,7 şiddetindeki 2 deprem ile ilgili, Ocak Medya okurlarına bir mesaj yolladı. Sayın Eriş’in mesajı şöyle;

Öncelikle sizin şahsınızda, Ocak Medya’yı Ödemiş’te görmekten son derece mutlu oldum. Sizlere teşekkür eder, Ocak Medya’ya yayın hayatında başarılar dilerim. 

Depremin yarattığı travma, elbette çok büyüktü. Biz de, Ödemiş Belediyesi olarak, ben de dâhil olmak üzere, arama kurtarma ve teknik ekiplerimizle birlikte, depremin 3. Günü Hatay Bölgesi’ne vardık. Şahsen ben Hatay’da 3 gün kaldım ve geri döndüm. Ancak ekibimiz orada kalmaya devam etti. 

Ben 15 veya 16 Şubat günü oraya tekrar gideceğim. Oradan ihtiyaç listeleri toparladık. Ayrıca oradaki ekibimiz ve tanıdıklarımız kanalı ile bize günlük olarak ihtiyaç listesi bildiriliyor. Biz de bunları günlük olarak temin edip, yollamaya çalışıyoruz. 

Bizden talep edilen en önemli ihtiyaç maddesi çadırdır. Çünkü oradaki insanların öncelikli sorunu, barınacak bir yer bulmaları. Gıda ve çocuk bezi ihtiyacı da, en başta bildirilen ihtiyaç maddeleri arasında geliyor.

Bunun dışında bize, çok çeşitli ihtiyaç maddeleri de bildiriliyor. Örnek vermek gerekirse, bizden cep telefonlarında kullanmak üzere “power bank” talep edildi. Çünkü orada elektrikler kesik veya kısıtlı durumda. İnsanlar, tanıdığı başka kişilerle iletişim sağlamak için cep telefonuna ve dolayısı ile bir power banka ihtiyaç duyuyor. Biz de bu ihtiyacı elimizden geldiği kadar karşılamaya çalıştık.

Şu anda arama kurtarma ekiplerimiz hem Kahramanmaraş’ta, hem de Hatay’ın Samandağı İlçesi’nde arama kurtarma faaliyetlerini sürdürüyor. Hem enkaz üstü, hem de enkaz atı çalışmaları sürüyor.

Şu ana adar bizim Ödemiş Belediyesi’ne bağlı ekiplerimiz, 1 çocuğu canlı çıkarabildi. Enkaz altından çıkardıkları diğer kişiler ise vefat etmiş idi. 14 Şubat 2023 günü ekibimizin birisi geri Ödemiş’e döndü. Diğer ekibimiz ise mahallinde çalışmasına devam ediyor.

Tüm Ödemişliler adına, ölenlere vatandaşlarımıza rahmet, yaralılara acil şifa ve kalan yakınlarına sabır ve metanet diliyorum.” 

YORUM YAZ

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz