Öğrenci, öğretmen, işadamı, ev hanımı kim olursanız olun…

0

Öğrenci, öğretmen, işadamı, ev hanımı kim olursanız olun EBA ve Khan Academy siteleri ile kendi hız ve ihtiyacınız doğrultusunda öğrenebilir, kendinizi geliştirebilir, ders çalışabilir, sınava hazırlanabilir, çocuğunuza öğretebilir, ya da öğretmenseniz bunları sınıfınızda kullanabilirsiniz.

Günümüzde öğretmenlerin interaktif ders işlemesi, öğrencilerin derse katılım ve ilgilerinin devamını sağlama açısından oldukça etkili ve yararlı.

Sınıfta multimedya kullanılması, öğrencilerin daha başarılı olmasında etken rol oynuyor.

Öğretmenlerin öğrencilerine web üzerinden eğitim videoları izlettirmesi gerek dersleri tamamlayıcı olması açısından ve gerekse de ilham vermesiyle oldukça ilgi çekiyor.

Siz eğitimciler için yararlı olacağını düşündüğümüz siteleri paylaşıyoruz.

EBA

eba

Eğitim-öğretim sürecinde bilişim teknolojisi donanımlarını kullanarak, etkin materyallerin olduğu, Yenilik ve Eğitim Teknolojileri Genel Müdürlüğü tarafından tasarlanan, Eğitim Bilişim Ağı (EBA) sınıf seviyelerine uygun, güvenilir e-içeriklerin bulunduğu bir sosyal platform olarak tanımlanıyor.

KHAN ACADEMY

khan-academy

Öğrenci, öğretmen, işadamı, ev hanımı kim olursanız olun, Khan Academy’deki eğitici içerik ve kaynaklarına hiçbir bedel ödemeden ulaşabiliyorsunuz. Khan Academy, eğitimde fırsat eşitliğinin sağlamasına katkıda bulunmayı hedefliyor.

Khan Academy’nin sunduğu kişiye özel öğrenim içerikleri ile kendi hız ve ihtiyacınız doğrultusunda öğrenebilir, kendinizi geliştirebilir, ders çalışabilir, sınava hazırlanabilir, çocuğunuza öğretebilir, ya da öğretmenseniz Khan Academy’yi sınıfınızda kullanabilirsiniz. Khan Academy; hem öğrenciler için bireysel öğrenim kaynağı hem de öğretmenler için sınıflarında, ya da veliler için evlerinde kullanabilecekleri, yeni eğitim teknolojileri sunan bir eğitim sayfasıdır.

YORUM YAZ

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz