Okuduktan sonra etkisinden çıkamayacağınız kitaplar!

0
Rabia Güner

Bazı kitapların etkisinden uzun zaman çıkamazsın. Biz de sizlerde bu etkiyi yaratacak kitap önerileri derledik. Gelin, yakından göz atalım!

Bin Dokuz Yüz Seksen Dört (1984) – George Orwell

1984 (George Orwell) - Fiyat & Satın Al | D&R

George Orwell’in kaleme aldığı bu eser distopik bir eserdir. İnsanların nasıl apolitikleştirildiklerini, nasıl da her şeyden korkar hale getirildiklerini çok iyi anlatıyor. Okurken günümüzden çok parça bulabileceğiniz bu kitabın her satırı içinize işleyecek. Bir de hikayeye katılan aşk hikayesi, işin tuzu ve biberi olacak. Şimdiden keyifli okumalar dileriz! Her ne kadar keyfiniz yer yer kaçacak olsa da…

Cesur Yeni Dünya – Aldous Huxley

CESUR YENİ DÜNYA - CEP BOY - - ALDOUS HUXLEY | Nadir Kitap

Olay Londra’da 26. yüzyılda geçer. Yine dispotik bir atmosfer mevcuttur. Romanda üreme teknolojisi ile toplum değiştirilmiştir. Sağlıklı insanlarla çevrili, gelişmiş teknolojiye sahip, savaş ve yoksulluktan arınmış ve eşitlik olan bir dünya düzeni hakimdir ama kültürel çeşitlilik, aile, sanat, felsefe gibi alanlar da bunun karşılığında yok olmuştur. Dünya hazcı bir topluma dönüşmüştür ve seksle, uyuşturucu ile bu hazzı bulur. İlginç bir dünya tablosuyla karşı karşıya kalacağınız bu kitabı kesinlikle okumalısınız.

Guguk Kuşu – Ken Kesey

7. Guguk Kuşu - Ken Kesey

Kült filmlerin en başında Guguk Kuşu’nu görmüşsünüzdür. Bu kitap onun orijinal öyküsüdür. Günümüz insanının toplumla olan çelişkilerini ortaya koyar. Bir akıl hastanesindeki özgür ruhlarla disiplin sağlamaya çalışan yönetim arasındaki mücadeleye şahit olacaksınız. Peki, kimin dediği olacak? Yönetimin mi, toplumun mu yoksa gönlüne göre yaşayanların mı?

YORUM YAZ

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz