Ömer Faruk Gergerlioğlu: Yargı reformu, ‘dağ fare doğurdu’ şeklinde tezahür etti

0

HDP Kocaeli Milletvekili Ömer Faruk Gergerlioğlu, Meclis’te basın toplantısı düzenledi. Orta Doğu bölgesinde dünyanın en büyük sorunlarının yaşandığını ve en fazla kanın burada döküldüğünü dile getiren Gergerlioğlu, “Sınırın her iki yanından ölüm haberleri geliyor. İnsanlar ölüyor. Havan topları havalarda uçuşuyor. Siviller ne yapacağını şaşırmış durumdadır.” dedi.

Sınırlardaki ilçelerin çok büyük bir tedirginlik yaşadığını belirten Gergerlioğlu, bu ilçelerdeki insanların sabaha kadar uyuyamadığını ifade etti. HDP dışında diğer siyasi partilerin Suriye ve Irak tezkeresine “evet” dediğini hatırlatan Gergerlioğlu, bunun “savaşa evet, barışa hayır” anlamına geldiğini savundu.

CHP’nin tezkereye “evet” oyu vermesine de tepki gösteren Gergerlioğlu, “Bu ne perhiz bu ne lahana turşusu diye sormak lazım. Yıllarca Suriye politikasını eleştiren daha sonra Suriye harekatına sağcılaşma, ırkçılık ve milliyetçilik rüzgarlarının altında ‘evet’ de. CHP bu statükocu kafa ile giderse varacağı hiçbir yer yoktur.” diye konuştu.

Türkiye cezaevlerinin son yılların en kötü zamanlarını yaşadığını savunan Gergerlioğlu, bazı cezaevlerinde yaşanan olayları anlattı. Yargı reformu paketinin Mecliste görüşüldüğünü dile getiren Gergerlioğlu, “Ben yargı reformu konusunu çok önemsiyordum ve aylardır bu konuyu destekliyordum. Yargı reformu maalesef dağ fare doğurdu şeklinde tezahür etti. Anne ve baba tutuklulukla ilgili tedbirler yer almadı. Dişe dokunur bir madde göremiyorum.” şeklinde konuştu.

YORUM YAZ

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz