Ordu’daki kavga büyüdü.. İçişleri Bakanlığı 2 polis başmüfettişi görevlendirdi

0

Haftasonu Ordu’nun Aybastı ilçesinde yapılan Perşembe Yaylası Şenlikleri’nde protokol bölümünde çıkan arbedenin yankıları devam ediyor. Kültür ve Turizm Bakanı Numan Kurtulmuş’un da ezilme tehlikesi geçirdiği olayla ilgili İçişleri Bakanlığı tarafından 2 polis başmüfettişi görevlendirildi.

Konuya ilişkin bir açıklama yapan Ordu Valisi Seddar Yavuz, “Her şey herkesin gözü önünde oldu. Bu konuyla ilgili benim bir değerlendirme yapmam doğru olmaz. Bütün görüntüler de ortada. Bunun üzerine söylenebilecek söz varsa, utandım sadece. Arkadaşlar utandım, Ordu adına utandım, şahsım adına utandım. Utanmalıyız, başka bir şey sormayın.” değerlendirmesinde bulundu.

Ordu Büyükşehir Belediye Başkanı Enver Yılmaz ise şunları söyledi: “Urfa milletvekilimizin yerine hızlı bir şekilde oturunca ben kendisine ‘Sayın müdürüm burası milletvekillerimizin yeri, sizin yeriniz bakan beyin arkası’ dedim. Bana elinin tersiyle sinkaflı ‘kimsin lan’ deyince orada bir arbede çıktı. Bu esnada da benimle Emniyet Müdürü arasındaki fiziki temas dışında bana ne polisten, ne jandarmadan, özel harekat polisinden, ne de bizim çocuklardan ve zabıtadan polislere, jandarmaya, özel harekata tek bir fiili temasta olmamıştır.

Protokol listesi, Tapu Kadastro Müdürü ne ise Emniyet Müdürü de o. Onlar eskidendi, 2002’den önceydi. Korgan Kaymakamından sonra İl Emniyet Müdürü var. Orada 15 kaymakam var, hiç birisine yer gösteremedik. Ne özelliği var bu adamın. Orada fiili benimle, Emniyet Müdürü arasında fiili temas oldu. Bunun dışında hiçbir kimse ile olmamıştır. Ne emniyette ki, ne jandarma, ne bizim arkadaşlar, bir Allah’ın kulu da temas dahi etmemiştir. Başbakanımız bugün itibariyle bir müfettişin Ordu’ya gönderildiğini söyledi.”

Kültür ve Turizm Bakanı Numan Kurtulmuş’u havalimanında karşılamamasıyla ilgili de Yılmaz, “Bakanlık genelgesiyle karşılamaya kim gidecek kim gitmeyecek belli. Şahsi bir derdim yok. Havalimanında karşılamışlar, tezahüratta yapmışlar. Benim hoşuma gider. Belediye başkanlarımızın hepsine tavsiye ediyorum ‘gidin Numan beyi ziyaret edin’ diye. Bana ‘neden ziyaret etmediniz, siz karşılamadınız?’ derseniz Başbakanlığın genelgesi var. Diyor ki; karşılamaya gitmeyeceksin. Benim işim gücüm var, sabahtan akşama 200-300 araç bir kişinin peşinde biz niye gezelim?” ifadelerini kullandı.

YORUM YAZ

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz