Partnerinize ”fazla” bağlı olduğunuzun işaretleri!

0
Rabia Güner

Bazı çiftler partnerine gereğinden fazla bağlıdır. Biz de bu noktadan yola çıktık. Sizler için partnerinize fazla bağlı olduğunuza dair bazı işaretleri derledik. Gelin, yakından göz atalım!

Partnere bağımlı olmak hem beden hem de ruh sağlığı açısından olumsuz etkiler yaratabilir. Peki, partnerimize normalden çok daha fazla bağlı olduğumuzu nasıl anlayabiliriz? İşte sizler için derlediğimiz 3 tanesi…

Ruh hali

Düğün için ücretsiz fotoğraflar

Partnere gereğinden fazla önem veren kişi, gerçekte kendisinin nasıl hissettiğine pek dikkat etmez. Çünkü onun için önemli olan partnerinin ruh haline uyum sağlamaktır. Adeta partnerinin duygularını taklit eder.

Bunu yapan çiftlerin çoğu temelde aynı duyguları paylaşmadıklarında olacaklardan korkar. Fakat ilişki içerisinde huzuru korumak için sürekli endişe duymak iyi değildir. Bu durum gerçek duyguların saklanmasına yol açar.

Onay

Ev için ücretsiz fotoğraflar

Çoğu konuda partnerin onayına ihtiyaç duymak, normalden fazla bağlılığın işaretlerinden biridir. Böyle durumlarda çiftlerden biri partnerinin onayı olmayan çoğu şeyde harekete geçmez. Çünkü gerçekte kim olduğu ya da bir şeyleri doğru yapıp yapmadığı gibi noktalar onu endişelendirir.

Fakat iyi ve düzgün bir insan olduğunuzu doğrulamak için partnere ihtiyaç duymak sağlıklısız bir davranıştır. Mutlu olmak ya da kabul edilmek için partnerinize ihtiyacınız bu denli olmamalıdır.

Kıskançlık

Yürüme için ücretsiz fotoğraflar

Partnerizini eğer ilişki dışında mutlu olduğunda kıskanıyorsanız, ona gereğinden fazla bağımlı olduğunuzu söyleyebiliriz. Çünkü böyle durumlarda kendinizi dünyada sizi mutlu edecek tek şeyin ilişki olduğuna inandırırsınız.

Bu yüzden de partnerinizi ilişki dışında mutlu eden şeylerin varlığı sizi endişelendirir. Adete kendinizi tehdit altında hissedersiniz. Bu da sizin mutluluğunuzun sadece ilişkinize bağlı olduğunu gösteren çok önemli bir işarettir.

YORUM YAZ

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz