Partnerinizin evleneceğiniz kişi olmadığının işaretleri!

0
Rabia Güner

Her ilişki evlilikle sonuçlanmıyor. Fakat evlilik hayali kuran çiftler de bu noktada kurtarıcı işaretlere ihtiyaç duyuyor. Biz de bu konudan yola çıkarak sizler için partnerinizin evleneceğiniz kişi olup olmadığına dair bazı ipuçları derledik. Gelin, yakından göz atalım!

Bazılarımız evlenmeyeceği bir insanla ilişki yaşamayı zaman kaybı olarak görür. Bu yüzden de ilişkilerinde evlilik beklentisi yüksektir. Buna karşın partneriniz bu noktaya fazla meyilli değildir ya da sizin için doğru kişi değildir. Peki, bunu nasıl anlayacağız?

Gelecek planlarınız birbirine paralel değil

Sevgilinizin Kötü Bir Partner Olduğunu Gösteren 5 Şey

Yeni bir ilişkinin başında çiftler genellikle geleceğe aynı pencereden bakıyormuş gibi görünür. Zaman ilerledikçe ise beklentiler değişebilir. Fakat sağlıklı bir ilişki için gelecek planlarının paralellik göstermesi önemlidir. Çünkü bir ilişkide gelecek ortak bir zemin ister.

Eğer planlarınıza birbirinizi dahil etmiyor ve birbirinizden uzaklaşıyorsanız, hayatınız farklı yönlere gidiyor demektir. Bu da partnerinizin sizin için doğru kişi olmadığının ve evlenmek için uygun olmadığının göstergesidir.

Eskisi kadar mutlu değilsiniz

Ayrıldıktan sonra yapılan hatalar nelerdir? Eski sevgili nasıl unutulur? -  Aşk - İlişkiler

İlişki içerisinde mutlu olup olmamak çok önemlidir. Çünkü gelecek hakkında büyük ipuçları verir. Artık sevginiz azalmış ve hiç mutlu hissetmiyor olabilirsiniz. Buna nazaran karşı taraf devam etmek istiyor olabilir. Hatta nişanlı bile olabilirsiniz.

Hiç fark etmez! Hemen ayrılmalıyız çünkü bu sinyaller bize doğru bir ilişkide olmadığımızı gösterir. Çoğu kişi özellikle nişanlıyken bunu evlilik stresi ile karıştırabilir. Bu stres bile başlı başına bir işarettir. Belki de yeterince emin değilsiniz!

Güven problemini görmezden gelmeyin

Relationship on the rocks: When it's time to say goodbye – SheKnows

Bir ilişkinin en temel taşlarından biri şüphesiz güvendir. Eğer güven eksikliği varsa, evlilik kesinlikle düşünülmemelidir. Çünkü güven problemi hafife alınmayacak kadar önemlidir. Çoğumuz ufak tefek şeyleri görmezden gelsek de ileride bu daha büyük sorun olacaktır.

Güven probleminin yaşandığı bir ilişkide asla hiçbir şey istenildiği gibi gitmez. Çünkü tartışma yaşanılması kaçınılmaz bir durumdur. Yüksek ihtimalle ilişki bir gün son bulur. Günün sonunda partnerin eve gelip gelmeyeceğini merak etmeyi kimse istemez.

YORUM YAZ

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz