Partnerinizle sağlıklı bir ilişkiniz olduğuna dair işaretler!

0
Rabia Güner

Bazen partnerinizle sağlıklı ya da toksik bir ilişkiniz olduğunu ayırt edemezsiniz. Biz de bu noktadan yola çıkarak sizler için sağlıklı ilişkiye dair bazı işaretleri derledik. Gelin, yakından göz atalım!

Birbirinizin sınırlarına saygı duyarsınız

Mükemmel partneri bulmak - Ayşe Tolga İyi Yaşam

Partneriniz ile birbirinizin sınırlarını bilmeniz sağlıklı bir ilişki için önemlidir. Herkesin sınırları ya da kırmızı çizgileri vardır. Karşı tarafın bunları bilmesi ve ona göre davranması gerekir. Sınırlar olmadan sağlıklı bir ilişki olmayacağı için partnere net bir şekilde neler olduğu açıklanmalıdır. Duygusal yakınlığın temelinde bu vardır.

Aynı fikirde olmamak sizin için sorun değildir

İş arkadaşından sevgili olur mu? | N-Life

Küçük anlaşmazlıklar ya da tartışmalar bir ilişkide son derece normal kabul edilir. İki ayrı insan olarak bazı konularda anlaşmazlığa düşmeniz farklı bakış açılarına sahip olabileceğinizi de göstermesi yönünden değerlidir. Ayrı görüşleriniz olabilir fakat bu noktada birbirinizi yargılamadan dinlemeniz ve uzlaşmanız gerekir. Çünkü fikirlere saygı göstermek önemlidir.

Birbirinizin hayatını merak edersiniz

Arkadaştan sevgili olur mu? Arkadaşlık ilişkisi aşka dönüşür mü?

Partnerinizin hayatını ya da yaptıklarını merak etmeniz doğaldır. Fakat bu hesap sorar bir hal aldığında sağlıksız bir ilişkiye dönüşür. Bu nedenle üslup son derece önemli bir konu haline gelir. Bir ilişkide karşı tarafa nasıl olduğunu, neler yaptığını ya da kimlerle olduğunu sormanız onu merak ettiğiniz anlamına gelebilir ama bunu nasıl sorduğunuz da ilişkinize yön verir.

YORUM YAZ

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz