Pençe-Kilit Operasyonu.. 3 Şehit

0

Milli Savunma Bakanlığı, Pençe-Kilit Operasyonu bölgesinde bölücü teröristlerin taciz atışı sonucu 3 askerin daha şehit olduğunu açıkladı. Böylece aynı bölgede şehit düşen asker sayısı 6’ya yükseldi.

Bugün Pençe-Kilit Operasyonu bölgesinde bölücü teröristlerin taciz ateşi sonucu Piyade Teğmen Duabey Onur Öztürkmen, Piyade Sözleşmeli Er İsmail Ünal ile Piyade Uzman Çavuş Mustafa Yıldız şehit olduğu bildirilmişti.

Taciz atışı sonucu 3 askerin şehit olduğu, 2 askerin ise yaralandığı belirtilen açıklamada, yaralı askerlerin derhal hastaneye sevk edilerek tedavilerine başlandığı aktarılarak “Piyade Uzman Çavuş Eyyüp Uğurlu, Piyade Sözleşmeli Er Mehmet Demir ve Piyade Sözleşmeli Er Hakan Köroğlu şehit olmuş, üç kahraman silah arkadaşımız da yaralanmıştır. Bizleri derin bir acı ve üzüntüye boğan bu olayda hayatını kaybeden aziz şehitlerimize Allah’tan rahmet, kederli ailelerine, Türk Silahlı Kuvvetleri ile asil milletimize başsağlığı ve sabır, yaralılarımıza da acil şifalar dileriz.” ifadesi kullanıldı.

Ayrıca Pençe-Kilit Harekatı bölgesinde yıldırım düşmesi sonucu yaralanan Piyade Uzman Çavuş Mustafa Işık da yapılan tüm müdahalelere rağmen kurtarılamayarak şehit oldu.

Bakan Akar, iki askerin şehit olmasının ardından TSK komuta kademesi ile Kara Kuvvetleri Harekat Merkezi'nde

Açıklamada, “10’u Irak’ın kuzeyinde, 12’si de Suriye’nin kuzeyinde olmak üzere dün ve bugün toplam 22 terörist daha etkisiz hale getirildi. Nerede olurlarsa olsunlar şehitlerimizin hesabını bu alçaklardan soruyoruz ve sormaya da devam edeceğiz. Şehitlerimize saygı ve rahmetle.” denildi.

Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar, Pençe Kilit Harekatı’nda iki askerin şehit olduğu bilgisini almasının hemen ardından Konya’dan ayrılarak Ankara’ya döndü. Milli Savunma Bakanı Akar’ın TSK komuta kademesi ile Kara Kuvvetleri Harekat Merkezi’nde toplantı halinde olduğu belirtildi.

YORUM YAZ

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz