PKK’nın büyükşehirlere yönelik planladığı saldırısı son anda engellendi..

0

Terör örgütü PKK’nın büyükşehirlere yönelik planladığı saldırısı son anda engellendi. Metropollere saldırı için eğitilen 4 PKK’lı terörist, jandarmanın Diyarbakır ve İstanbul’daki eş zamanlı operasyonlarıyla yakalandı.

Diyarbakır İl Jandarma Komutanlığınca terör örgütünün dağ kadrosuna 2013 yılında katılım yapan Mazlum Serhat kod adlı İ.K, Tayhan Umut Çektar kod adlı M.S, Mahir Amed kod adlı R.S ve Armanç Xebatkar kod adlı M.T’nin kırsal alanda patlayıcı madde ile metropollerde eylem yapmak üzere eğitim aldıkları, örgütünün “gizli şehir “yapılanması kadrosunda bulundukları, şehirlerde saldırı yapmak üzere “uyuyan hücre” olarak hazır bekletilerek görevlendirdikleri tespit edildi.

İstanbul ve Diyarbakır’da 16 Ekim’de eş zamanlı olarak düzenlenen operasyonda yakalanan 4 zanlı jandarmadaki işlemlerinin ardından adliyeye sevk edildi.

Bu arada terörist İ.K’nın Diyarbakır Devlet Hastanesinde anestezi teknikeri olduğu belirlendi. Teröristlerin kırsal alanda bomba, silah ve kamera ve güvenlik sistemleri eğitimleri aldığı öğrenildi. 

YORUM YAZ

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz