Rıza Zarrab ile görüşen avukat konuştu.. İtirafçı olması kesinleşti, duruşmaya çıkmayacak

1

ABD’de yaşayan avukat Cahit Akbulut, RS FM’e konuk oldu. Rıza Zarrab ile bir görüşme gerçekleştiren Akbulut, Zarrab’ın savcılıkla iş birliği yapmış olma ihtimalinin kesinleştiğini ve duruşmada olmayacağını söyledi.

Sputnik’in aktardığına göre Rıza Zarrab’la üç hafta önce bir görüşme gerçekleştiren ancak görüşmenin detaylarına ‘etik’ olmadığı için girmeyeceğini ifade eden Akbulut, şunları söyledi: “Bütün gelişmeleri değerlendirdiğimizde, duruşmaya, sadece Halkbank yöneticisi Mehmet Hakan Atilla katılacak. Önceki duruşmalarda, diğer sanıkların da isimleri sanık listesinde oluyordu. Şimdi yalnızca Hakan Atilla’nın ismi var.”

Akbulut, sanık listesinde yalnızca Hakan Atilla’nın isminin olmasının, Rıza Sarraf’ın savcılıkla iş birliği yaptığının kanıtı olduğunu şöyle anlattı: “Duruşma listesinde sadece Hakan Atilla’nın ismi olduğu için, Rıza Sarraf’ın savcılıkla iş birliği yaptığı kesinleşti.”

Duruşmada, Rıza Sarraf’ın sanık değil tanık olma ihtimalinin doğduğunu da ifade eden avukat Akbulut, Halkbank yöneticisinin da savcılıkla iş birliğine gidebileceğini ileri sürdü. Akbulut, şunları söyledi: “Halkbank yöneticisi Hakan Atilla’nın çıkacağı duruşmada, Rıza Sarraf’ın şahit olma ihtimali var. Rıza Sarraf savcılıkla anlaştıysa, ki anlaştı, şahitlik yaptığı anda, Hakan Atilla’nın savunmaları çökecek. Rıza Sarraf’ın şahitlik yapması, Hakan Atilla’yı da savcılıkla anlaşma yoluna girmeye iter. Bugüne kadar Rıza Sarraf’ın durumunun bilinmemesi, Hakan Atilla’nın savunma stratejisini belirleyememesine sebep oluyordu. Hakan Atilla’nın savcılıkla anlaşması da sürpriz olmaz.”

1 Yorum

  1. Hani “17/25″Aralik hükümete kurulmuş bir tuzaktı?
    İranlı dendiği zaman orada durup bir değil bin düşüneceksiniz! Onlar hangi irktan olursa olsunlar hep kendi memleketleri için çalışırlar.Oğle kolay lokmada değiller.

YORUM YAZ

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz