Rodin’in eserleri sergilenecek!

0

Modern heykelin öncüsü olarak bilinen dünyaca ünlü Fransız heykeltıraş Auguste Rodin’in (1840-1917) eserleri, ‘Tutkunun Heykeltıraşı Rodin- Erbil Arkın Özel Koleksiyonu’ndan Bir Seçki’ adlı sergiyle, 19 Mayıs- 31 Temmuz tarihleri arasında Antalya Kültür Sanat’ta izleyiciyle buluşmaya hazırlanıyor.

Aralarında ‘Öpücük’, ‘Eve’ gibi ikonik yapıtların da yer aldığı sergi, sanatçının tasarladığı ve bir kısmı sanatçı hayattayken dökümü yapılmış, bir kısmı da Rodin Müzesi tarafından sınırlı sayıda üretilmiş heykellerden oluşuyor.

Erbil Arkın’ın özel koleksiyonu!

ARUCAD kültür sanat koordinatörü ve The Arkın Rodin Collection Gallery Küratörü Oya Silbery, Rodin’in 19’uncu yüzyıl heykel anlayışını 20’nci yüzyıl modern heykel anlayışına taşıyan çok önemli bir isim olduğunu belirterek, “Erbil Arkın’ın özel koleksiyonu. Türkiye’de ilk defa, AKS’de bu eserlerin 22’sini sergileyeceğiz” diye konuştu.

Sergi heyecan verici!

AKS Genel Müdürü Münevver Eminoğlu, merkezin 2015 yılında Picasso sergisiyle açıldığını, bugüne kadar Andy Warhol, oryantalist ressam eserleri, Türk sanat tarihi, Antalya kent tarihi gibi 18 büyük sergiye ev sahipliği yaptıklarını belirtti.

Kaynak: NTV.com.tr

YORUM YAZ

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz