Saadet Partisi Genel Başkanı Karamollaoğlu: İstanbul seçimini AK Parti kaybetmedi, Cumhurbaşkanı kaybetti

0

Saadet Partisi Genel Başkanı Temel Karamollaoğlu, haftalık basın toplantısında gündeme ilişkin açıklamaladar bulundu.

“İstanbulumuz herhangi bir şehir değildir. Hem manevi kökleriyle geçmişe uzanan, hem de dünyanın ve Türkiye’nin kalbi diyeceğimiz bir yere sahiptir.” diyen Karamollaoğlu, şunları söyledi:

“İstanbul’da ilçe seçimleri iptal edilmedi ama büyükşehir seçimleri iktidarın menfaatine olmadığı için iptal edildi. Bugüne kadar seçimleri parti olarak AK Parti kazanmamıştı. Cumhurbaşkanı seçimleri hep kendi ismiyle kazanmıştı. Bugün de İstanbul seçimini AK Parti kaybetmedi, Cumhurbaşkanı kendisi kaybetti. Bu seçimde ilk defa vatandaş Cumhurbaşkanı’na hayır dedi. Sayın Cumhurbaşkanı’nın bu gerçeği görmeden politikalarını düzene sokması mümkün değil. İlk yapılması gereken iş sistemin değişmesidir. Israrla söylüyoruz bu sistem yürümüyor.

Artık Türkiye’de gerilim politikası yürümüyor. Vatandaşı düşmanlaştırmaktan vazgeçilmelidir. Biz kutuplaştırma siyasetinin, ötekileştirme siyasetinin ortadan kaldırılması gerektiğini düşünüyoruz. Sayın Cumhurbaşkanı etrafında kendisinde yanlışlarını söylemeyenlere itibar etmemeli. Yalakalar kimseye fayda vermiyor. Bugün ya parlamenter sisteme dönülecek ya da Cumhurbaşkanlığı sistemi şeffaflaştırılacak. Bugün Türkiye’nin içine düştüğü durumun sorumlusu ister kabul etsin ister kabul etmesin bizzat Cumhurbaşkanı’nın kendisidir.

Siz Türkiye’yi tek adama getireceksiniz, belediyeye gelince yetkiyi meclise vereceksiniz. Bu nasıl ters mantıkdır. Bu memlekete hepimizin. Bu memlekette kendimize muhalif olanları ötekileştirdiğimiz zaman kazanan biz olmayız. 2023’e güçlü bir ülke olarak girmek istiyorsak, önce barışı güçlendirmek zorundayız.

Dolarda bir düşüş meydana geldi ama işsizlikte rakam zirve yaptı. Gerçek işsizlik rakamları bunun daha da üstünde. Şuanda iğneden ipliğe, her şeye zam geldi. Bunun arkası da gelecektir. Bunlar ekonominin sinyal verdiğini gösteriyor. Gençlerimiz işsiz. Bunun çözümünü ısrarla söyledik daima. Üretim! Üretim! Üretim!

Sayın Cumhurbaşkanı ekonominin başına ekonomiyi bilen birini getirmezse, ekonomi bu politikalar ile düzelmez. Başlangıçtan beri iktidarın Suriye politikasının yanlış olduğunu söyledik. Ekonomik yönden D-8 gibi ülkeler bir araya gelip birbirine destek olmazsa, siyasi yönden birbirine destek olamaz.

Adalet ‘ben karar verdim herkes uymak zorunda’ diyerek tesis edilemez. Şu anda ülkemizde KHK’larla haksız yere mağdur edilen, işten atılan, hapiste olan binlerce insan var. Geldiğimiz nokta gösteriyor ki, artık Türkiye’nin tek kişi tarafından idare edilmesi mümkün değildir.”

YORUM YAZ

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz