Saç tellerinizin kırılmasına neden olan şeyler!

0
Rabia Güner

Saç tellerimiz birçok sebeple kırılıyor. Biz de bu noktadan yola çıktık. Sizler için saç tellerinin kırılmasına sebep olan şeylerden bazılarını derledik. Gelin, yakından göz atalım!

Saç kırığı, nemini kaybederek kuruyan saç uçlarının kopması ya da hasar gören saç uçlarının kopmasıdır. Peki, bu kopmalara neler sebep olur? İşte sizler için derlediğimiz 3 tanesi…

Diyet

Taze meyveler için ücretsiz fotoğraflar

Beslenme fiziksel ve mental sağlık açısından son derece önemlidir. Dolayısıyla saç sağlığı ve diyet arasında doğrudan bir ilişki olduğunu söyleyebiliriz. Örneğin çinko, folik asit, demir içeriği yüksek olan yiyecekler, protein ve antioksidanlar bakımından yeterli ve dengeli beslenmek gerekir.

Çünkü bu beslenme sayesinde saçlar sağlıklı bir şekilde uzar ve güçlenir. Bunun yanı sıra saç kırıklarının oluşumunu da engeller. Dolayısıyla bu tarz besinlerin günlük rutine dahil edilmesi büyük önem taşır.

Stres

Kadın için ücretsiz fotoğraflar

Stres ve saç dökülmesi arasında bir bağlantı vardır. Bu etken, saç dökülmelerine sebep olduğu gibi saç kırıklarına da yol açar. Çünkü stres, saç foliküllerinin uykuya girmesine neden olur. Bu yüzden büyüme döngüsündeki saçlar kırılır ve dökülür.

Eğer siz de saç dökülmesinden ya da kırılmasından şikayetçiyseniz, stresle baş etme yollarını öğrenmeniz gerekir. Böylece sorun stres kaynaklıysa, önüne geçebilirsiniz.

Kuruluk

Kuru saçlar ın nedenleri ve kuru saçlar için ürünler - Massa Hair Styler

Saçlardaki kuruluk da saçların kırılmasına ya da hasar görmesine yol açar. Saçların kuru olmasının da sebepleri vardır. Örneğin saçınızın yapısı, hava koşulları, düşük nem ya da çok fazla ısı gibi etmenler saçı kurutur.

Kuruluğun ve sebep olduğu kırılmanın önüne geçmek için yapılabilecek şeyler vardır. Örneğin duşta sıcak su kullanmamak gerekir. Kurutma makinesini ılık ayarda çalıştırmak önemlidir. Saç maskesi gibi nem takviyeleri yapıcı olur.

YORUM YAZ

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz