Sadece ihtiyaçtan satın almadığımıza dair gerçekler!

0
Rabia Güner

Alışveriş konusunda ustalıkla hazırlanmış bazı tuzaklar vardır ve siz bu tuzaklar neticesinde almayacağınız bir ürünü alırsınız. Peki, bu tuzaklar nedir? Gelin, yakından göz atalım!

Bazı reyonların dağınık olması

Yapılan en büyük tuzaklardan biridir. Buna kıyafet mağazalarında oldukça sık rastlarsınız. Elbette kocaman bir mağazada, reyonları düzenlemekten daha kolay bir şey yoktur. Fakat dağınık bırakılmasının da bir sebebi bulunur. Bu sayede müşteri ile mağaza arasında psikolojik bir savaş başlatılır. Beyin, dağınık olan bir yerden hemen uzaklaşmak ister. Daha pahalı ve şık olan reyonlara çekilirsiniz.

Satış görevlileri her zaman dürüst değil

Satış görevlileri genelde bir ürünün size çok yakıştığını söyler. Size gerçekten yakışıp yakışmadığının da bir önemi çoğu zaman yoktur çünkü üzerlerinde ciddi bir baskı vardır. Satış yapmaları için yapılan bu baskı onları dürüst olmaktan uzaklaştırır. Bu yüzden sizi almanız için teşvik ettikleri ürüne her zaman güvenmemelisiniz.

Bir ürünün etiketine oldukça dikkat edilmeli

Pahalı bir ürün söz konusu olduğunda o ürünün etiketine çok dikkat etmelisiniz. Bu ürünlerde genelde nokta ya da virgül yazılmaz. Böylece siz ürünü daha kısa göründüğünden daha ucuz düşünürsünüz.

YORUM YAZ

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz