Sağlıklı gözler için öneriler!

0
Rabia Güner

Göz sağlığı ve göz sağlığını korumak son derece önemlidir. Biz de bu noktadan yola çıkarak sizlere sağlıklı gözler için bazı öneriler derledik. Gelin, yakından göz atalım!

Makyaj malzemelerinizin tarihlerine dikkat edin

2021 Yazının En Gözde Makyaj Trendleri ve Malzemeleri

Sıvı ya da kremsi makyaj malzemelerinde bakteri üretimi oldukça kolaydır. Bu yüzden de göz sağlığı açısından bu malzemeleri 3 aydan uzun süre kullanmamalısınız. Eğer göz enfeksiyonuna yakalandıysanız, göz makyaj ürünlerini atmalı ve uzun süre makyajdan kaçınmalısınız. Geceleri de makyajınızı göze uygun şekilde temizlemeli ve öyle uyumalısınız.

Bu besinleri sofradan eksik etmeyin

Bezelye' için arama sonuçları:

Göz sağlığı için tüketebileceğiniz birçok sağlıklı besin bulunur. Örneğin; roka, pazı, ıspanak, portakal, tam çavdar ve tam buğday gibi koyu yeşil yapraklı bitkiler, turunçgiller ve tam tahıllılar sayılabilir. Aynı zamanda çinkodan zengin; fasulye, bezelye, kırmızı et ve tam kümes hayvanları da ışık hasarına karşı korumada etkilidir.

Güneş gözlüğünü yaz-kış kullanın

Doğru Güneş Gözlüğü Seçimi - BLOG | Optik Dünyası

Ultraviyole ışınları göze zarar verir. Bu nedenle de yaz- kış demeden güneş gözlüğü kullanmak gerekir. Şapka kullanmak bile belli ölçüde koruma sağlar. Eğer buna dikat etmezseniz katarakt, kornea yanıkları hatta göz kapağı kanserine yakalanabilirsiniz. Sarı nokta hastalığı da bunlardan biridir. Bu konunun kesinlikle ihmal edilmemesi gerekir.

YORUM YAZ

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz