Sakallı Cüppeli Din Anlatanların Cinsel Sorunları

3
Latest posts by Kerstin Mutlu (see all)

Dinlerle çok ilgilenmiyorum. İnançlıyım ya da değilim, bu da benim için özel. Dinlerle ilgilenmek zorunda kalıyorum. 

Dinlerle ilgilenmemin iki sebebi var. 

 1. Din, psikolojiyle çok yakın, bağlantılı. 
 2. Dindar olanlarla çok sık görüşmeler yapıyorum. 

Davranışlarımızı etkileyen iki sebep var. Bilinç ve Duygu. 

Dinler duygu ve bilinci etkiliyor. 

Hangi din olsa da inanan bağlılarının duygularına ve bilinçlerine sesleniyor. 

Duygularını kullanıp bilinçlerini değiştiriyorlar da. 

Bilinçleri değişince duyguları da onlara tamamen uyuyor. 

Dinlere inanan insanlar esas hayatın bu dünyada olmadığını düşünüyorlar, inanıyorlar. 

Hem inanıyorlar hem öyle olduğunu biliyorlar. 

Bu hayat onlar için acı çekilen sabredilen geçici dünya. 

Davranışları belirleyen iki sebepten biri olan duygular içimizden gelen istekleri de kapsar. Cinsel istekler duygularımızı oluşturur. Ya da farklı formüle edeyim. Duygularımız cinsel isteklerden etkilenir. Bu istek de en güçlü isteklerden biridir. Bundan dolayı duygularımıza çok etki eder. Duygularımız da davranışlarımızı belirler.

Cinsel istekler dinlerle belirlenirse insanlar bu dünyada cinsel istek yaşamak istemezler bunu diğer hayata bırakırlar. Yaşadıkları cinsellik sadece görev için yapılır. Yani çocuk yapmak için. 

Sakallı cüppeli din anlatanlar bu yüzden sürekli cinsellik konuşuyorlar. 

Zevk veren cinsellik öldükten sonra olacak onlar için. 

Bu dünyada yaşadıkları sadece görev. 

Zevk alarak yapmadıkları cinsellik öbür hayatta onlara çok zevk verecek diye düşünüyorlar. 

Yaşamadıkları, yapamadıkları için de sürekli konuşuyorlar. 

Sakalsız erkek diye söyledikleri konu da içlerindeki homoseksüel eğilimlerin bastırılması ve başka kişilere yönlendirilmesi isteğinden.

Sakallı olduklarında daha fazla erkek hissetmelerinin altında da aslında erkeklik sorunu yaşamaları var. 

Erkeklikle ilgili sorunlar yaşayanlar kendilerini daha erkeksi göstermek isterler, bu insanlarda bu sorun var. 

Kendilerini daha erkek göstermek için sakallı olmayı erkeklik inanıyorlar. 

Böyle düşündükleri için sakalsız erkeği de kadınsı olarak düşünüyorlar. 

Aslında bu kişilerin cinsellikleri çok sorunlu. 

Bu yüzden de hep konuyu cinselliğe getiriyorlar. 

Yaşadıkları cinsellik çocuk yapmak için olduğu yüzünden bu erkeklerin eşleri olan kadınlar psikolojik sorunlar yaşıyorlar. 

Psikolojik sorunlarını iyileştirmek isteyenler destek alıyorlar. 

İstemeyenler de kendilerini normal görüp sorunlarını bastırmak için daha çok dindar oluyorlar. 

Sakallı cüppeli erkekler ve onların eşlerinin çok çocuklu olmaları sağlıklı cinsellik yaşadıkları anlamına gelmiyor. 

3 YORUMLAR

 1. Sayın Kerstin MUTLU diyorsunuz ki ‘Kendilerini daha erkek göstermek için SAKALLI olmayı erkeklik inanıyorlar’ Sakallı ünlüler:George Clooney-David Beckham-Denzel Washington-Leonardo DiCaprio-Messi-İlkay Gündoğan. Cübbe bir tercih sakal yaradılıştan geliyor. Kadınlarda Brust gb.

  • Cüppe bir üniforma sadece başka bir anlamı yok, doktor önlüğü, polis asker üniformaları gibi. Sakal ise dediğiniz gibi doğuştan gelen doğal bir deri örtüsü ve din görevlilerin sakalları cinsel duygularını yansıtmaz. Cinsel duygularını sakallarına özellikle yansıtanları varsa da hiç kimse için öyledir diyemeyiz. Cüppe ve sakalın cinsel duygularla bir bağı yok, tamamen üniformadan ibaret. Cüppenin başka bir amacı da vücut yapısını örten bir örtü. Sakal ise daha çok sağlık bilimlerinin konusu, cinsel bilgilerin konusu değil. Din görevlilerinin cüppe ve sakalları için en azından cinsel bir bağ kuramayız.

   Peki cüppeli sakallı hoca görünümündekilerin cinsel içerikli konuşmalarını nasıl açıklayacağız o zaman?

   Tüm dünyaya has bir hastalıktır cinsellik, dünya nüfusu en çok cinsellik konuştuğu halde hiç bilmedikleri bir konudur aynı zamanda. Sağlıklı cinsel bilgilere sahip oldukları düşünülen doktor psikolog gibi uzmanlıkları kendilerinden menkul doktorların da cinsel bilgileri ya tamamen yanlıştır ya da hiç bilmiyorlardır. Uzman bir psikoloğun cinsel konulardaki bilgisi meraklı bir ilk okul mezunu sıradan birinin bilgisinden daha fazla olmadığı gibi tam tersi meraklı bir ilkokul mezunu biri bile cinsel konularda uzmanından daha sağlıklı bilgilere sahip olabilir. Kerstin hanım şimdi aman tanrım bu nasıl mümkün olabilir diye sinir krizi geçiriyor olabilir ama bu bir gerçek. Nasıl?

   Efendim sıradan, cahil ama meraklı biri ile uzman bir psikoloğun cinsellik konusuna bakışları aynı olamaz. Sıradan bir insan bu konuya doğal düşünceyle bakarken uzman bir psikolog normal olanın tam tersinden bakar da ondan. Sahte hocalar da bu türdendir. Yani cinsellik konusuna doğal bakamaz tıpkı uzman psikolog gibi tersinden bakar, öyle öğrenmiş öyle ezberlemiştir çünkü. Tabi psikolog derken Kerstin hanımı kastetmiyorum, sözümüz meclisten dışarı. Yoksa çok kaliteli çok bilgili psikologların olduğuna şahidim. Benim kastım hastahanelerde veya özel kliniklerinde hasta tedavi ettiğini sanan sahte psikologlar.

   Kerstin hanımın da yazısında anlattığı gibi cinsel duyguların bir biyolojisi var, kendi doğasında bir işleyişi var, önce bu işleyişi doğru bilmek kazım.

   Bir dindar ile bir dindar olmayan iki kişiye de cinsellik sorulduğunda alacağınız cevap farklıdır. Dindar biri cinselliğe “meşru bir şekilde olursa hayır demem, olmazsa da aramam” cevabını verirken dindar olmayan biri de şöyle diyecektir; “cinsellik sonu olmayan dipsiz bir kuyudur”

   Yazı çok uzadı tam en önemli yere gelmiştim ki yorum alanına sığmayacak kadar uzadı.

   En iyisi Bundan sonrasını konunun uzmanına, dindar olanla dindar olmayan iki insanın cinsellik meselesindeki anlayış farklarını irdelemeyi Kerstin hanıma bırakmak.

 2. ben sakal bırakıyorum, yerlere kadar uzanıyor, ne kadar fazla uzun olursa o kadar erkeksi hissediyorum . cinselligim de artıyor. üçüncü hanımı aldım.bu arada kaçamaklar da oluyor, sakalımi gören dayanamiyor, telefon bırakıyor. size tavsiyem sakal bırakın , inanılmaz kuvvet veriyor. performans hiç düşmüyor. bende inanmıyordum ama bırakınca benden çok hanımlar müşahede etti. Gül yağı ve badem yağı ile sakalımi besliyorum hem ışıl ışıl oluyor hemde erkeksi oluyorum. Yani bildiğin gibi değil , çok erkeksi oluyorum, . normal erkeklerden farklı. Normal erkeklere bile erkek diyesim gelmiyor. Sakalsız kız gibiler. Bı etekleri eksik. Erkeği erkek yapan sadece sakal, cinsel organ bile belirleyici değil. Sakal =erkek. Hemde ne erkek , sapına kadar erkek. Kabadayı gibi erkekkkkkkkk.

YORUM YAZ

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz