Sakarya’da Cinayet!.. Sözün bittiği yerdeyiz..

0

Sakarya’nın Kaynarca ilçesinde, Birlik Mahallesi’ndeki ormanlık alanda Suriyeli hamile kadın E.A.R ile erkek bebeği H.A.R’un ölü bulunmasına ilişkin başlatılan soruşturma kapsamında gözaltına alınan B.K. ve C.B, Sulh Ceza Hakimliği tarafından tutuklandı.

Konuya ilişkin Sakarya Valiliği’nin yaptığı açıklama ise şöyle: “6 Temmuz günü saat 11.00 sıralarında Suriye vatandaşı H.A.R (27) isimli şahıs, Kaynarca Polis Merkezi Amirliğine gelerek kendisinin çalıştığı işyerine sabah saat 03:00 sıralarında gittiğini, sabah saat 07:00 sıralarında ikametine geldiğinde ikametin dış kapısının açık olduğunu, 9 aylık hamile olan Suriye vatandaşı (20) E.A.R isimli eşinin ve H.A.R (1) isimli çocuğunun evde olmadığını, hayatlarından endişe duyduğunu beyan ederek Kaynarca İlçe Emniyet Amirliğine müracaatta bulunmuştur.

Müdürlüğümüz Asayiş Şube Müdürlüğü Cinayet Büro Amirliği görevlilerince yapılan araştırmalar neticesinde, aynı işyerinde çalışan B.K. (34) ile C.B.(22) isimli şahısların H.A.R (27) ile tartıştıkları bu sebeple intikam amaçlı plan yaptıkları, bu plan doğrultusunda 6 Temmuz 2017 günü 03.00 sıraları işe gittikleri, izin almadan saat 03.15 sıralarında işyerlerinden ayrılıp müştekinin ikametine gittikleri, kapıyı levye ile açarak içeri girdikleri, ikamette bulunan 9 aylık hamile E.A.R’u darp ederek bayıltıp battaniyeye sardıkları, 2016 doğumlu erkek bebeği de evde elle boğup kucaklarına alarak şüpheliye ait 41 RK… plaka sayılı araca koyup, Birlik Yolu yakınlarında Topça ormanlarına götürdükleri, burada ikisinin de kadına tecavüz ettikleri, bayanın kafasına odun parçası ile vurarak öldürdükleri, maktüleyi ve bebeği battaniyeye sarıp üzerlerine ot, yaprak ve ağaç dalları örttükleri, daha sonra olay yerinden ayrıldıklarını beyan etmişlerdir. Şüpheliler hakkında gerekli yasal işlemler başlatılmış olup, tahkikat devam etmektedir.”

Sakarya Cumhuriyet Başsavcılığı da konuya ilişkin şu bilgileri paylaştı: “6 Temmuz tarihinde Kaynarca’da meydana gelen Suriye uyruklu E.A.R ve 2016 doğumlu olan oğlu H.A.R’nin öldürülmesi olayı ile ilgili olarak kamuoyunu aydınlatmak zaruriyeti hasıl olmuştur. Söz konusu eylemleri gerçekleştirdikleri iddia edilen şüpheliler C.B ve B.K. soruşturmayı yürüten Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından verilen talimatlar doğrultusunda ilgili kolluk birimi tarafından ivedilikte 6 Temmuz günü yakalanmış olup, gözaltına alınmışlardır.

Maktuller ile Kaynarca Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından ölü muayene işlemleri 6 Temmuz tarihinde yapılmış olup, maktullerin kesin ölüm sebebi şüpheye mahal bırakmayacak şekilde belirlenmesi ve tespiti için İstanbul Adli Tıp Kurumu’na ilgili kolluk nezaretinde 6 Temmuz tarihinde gönderilmiştir. Şüpheliler C.B. ve B.K. emniyetteki işlemlerinin ardından sevk edildikleri Kaynarca Cumhuriyet Başsavcılığı’nda alınan ifadeleri akabinde ‘Tasarlayarak canavarca hisle veya eziyet çektirecek hisle öldürmek’, ‘Çocuğu veya beden veya ruh bakımından kendini savunamayacak kişiyi öldürme’, ‘Nitelikli cinsel saldırı’, ‘Cebir, tehdit veya hile kullanarak kişiyi hürriyetinden yoksun kılma’ suçlarından tutuklanmaları istemiyle Kaynarca Sulh Ceza Hakimliği’ne sevk edilmiş olup, ilgili mahkemedeki sorgularının ardından sevk edildikleri atılı suçlardan tutuklanmışlardır. Hakkında gizlilik kararı bulunan soruşturma dosyası ile ilgili olarak tüm soruşturma işlemleri Cumhuriyet Başsavcılığımız koordinesinde büyük bir hassasiyet, titizlikle çok yönlü olarak soruşturmaya devam edilmektedir.”

YORUM YAZ

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz