Seçimin Kaybedileceği Anlaşılırsa, Selçuk Bayraktar mı Sahaya Sürülecek? 

0
Prof. Dr. Orhan Yılmaz

—————————————————-

Seçimmetre: İktidarın değişmesine 99 gün kaldı

—————————————————-

Selçuk Bayraktar, Sümeyye Erdoğan vasıtası ile RTE’nin 2 damadından birisi. Yani milli damat. 

İşinde gücünde. Diğer damat (Berat Albayrak) gibi politikada değil. Ayrıca “Keçel içişleri bakanı” ile de arasında görünür bir sürtüşme de olmadı.

Selçuk Bayraktar, en azından yanından geçerken Keçel içişleri bakanına omuz vurmadı. Bacanağının hatırına omuz vurduysa da, biz görmedik.

7.10.1979 doğumlu, 44 yaşındaki Selçuk Bayraktar, Türkiye’nin ilk milli S/İHA Sistemi, Bayraktar TB2’nin mimarıdır. 

Aynı zamanda Baykar Teknik Müdürlüğü (CTO) ve T3 Vakfı Mütevelli Heyeti Başkanlığı görevlerini de yürütmektedir.

İstanbul, Sarıyer’de doğan Selçuk Bayraktar, ilköğrenimini Sarıyer İlköğretim İlkokulu’nda tamamlayıp, 1997 yılında Robert Kolej’den mezun olmuş. 

1997-2002 yılları arasında, İTÜ Elektronik ve Haberleşme Mühendisliği Bölümü’nde lisans eğitimine devam etmiş. 

Üniversite eğitimi sırasında, University of Pennsylvania’nın GRASP laboratuvarında mesleki stajını yapmış. Staj kapsamında almış olduğu burs ile yüksek lisans eğitimini 2002-2004 yılları arasında University of Pennsylvania’nın Elektrik Mühendisliği Bölümünde tamamlamış. 

2003 yılında Baykar bünyesinde başlayan milli ve özgün İHA teknolojileri geliştirme faaliyetlerini yürütmek için 2007’de Türkiye’ye dönmüştür. 2007 yılından bu beri Baykar bünyesinde teknik müdürlük (CTO) görevini sürdürmektedir. 

Yurt içi ve yurt dışından birçok ödül almıştır. Ticari faaliyetleri dolayısı ile yurt dışında da tanınırlığı oldukça fazladır.

Son zamanlarda, Cumhur İttifakı’nın ciddi oy kaybettiği yazılı ve görsel basında, sanal âlemde yoğun şekilde gündeme gelmektedir. Doç. Dr. Sinan Ateş’in 30 Aralık 2022 tarihinde katledilmesinden sonra, MHP’deki çözülme de şiddetlenmiştir. 

Saraya her hafta en az birkaç tane kamuoyu araştırma sonucunun gittiği sır değil. Oylardaki erime, sarayda da görülüyor olmalı ki, sanal âlemde çeşitli kanallardan Selçuk Bayraktar’ın CB adaylığı pompalanmaya başlamıştır. 

Yani, CB seçimini RTE kaybetmesin, hiç değilse damat kaybetsin.

Tüm bunlar sadece bir dedikodu mu yoksa gerçek payı var mı, herhalde kısa sürede öğreniriz. 

Eğer Sedat Peker’in elinde, Selçuk Bayraktar ile ilgili yıkıcı bir video yoksa, şansının RTE’den yüksek olduğunu, CB seçimini kaybetse bile, RTE’den daha fazla oy alabileceğinin varsayabiliriz.

Bekleyelim görelim.

Önceki İçerikAdana Demirspor 1 – 1 Fenerbahçe..
Sonraki İçerikKandaş ile Yoldaş
1962, Etimesgut doğumlu. Tokat’ın Zile İlçesi’nden Atatürkçü, milliyetçi, zooteknist, SP seveni, Alevî dostu, evcil hayvanların fahri avukatı, feminist ve motosikletçi bir köylü çocuğudur. 1984 yılında Ankara Ziraat F., Zootekni B.’nü bitirdi. 1997'de Birleşik Krallık, U. of Aberdeen’de yüksek lisans, 2007'de Ankara Ü., Fen Bil. Enst. (Zootekni B.)’nde doktora çalışmasını tamamladı. Mesleği ziraat dışında, Çerkez Kültürü ve Alevilik gibi sosyal alanlarda da amatörce akademik çalışmalar yapmaktadır. Kitap okumak ve motosiklet kullanmak özel ilgi alanlarıdır. “Hayvanları sevmeyen, insanları da sevmez” görüşünü savunan, hararetli bir hayvan sever ve hayvan hakları savunucusudur.

YORUM YAZ

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz