Selde kaybolan 17 kişiden haber alınamıyor!..

0

ABD’nin Virginia eyaletinin Buchanan bölgesinde etkili olan selde kaybolan 17 kişiden hala haber alınamazken, Virginia Valisi Glenn Youngkin “acil durum” ilan etti.

Virginia’nın güneybatısındaki Buchanan eyaletinde aşırı yağışlar nedeniyle oluşan sel felaketinde yaralar sarılmaya çalışıyor. En az 100 evin zarar gördüğü selde, yerel yetkililer, kaybolan 25 kişiye ulaştıklarını ve bu kişilerin yaralı olmadığını belirtti.

Yetkililer, selde kaybolan 17 kişiden ise hala haber alınamadığını kaydetti. Virginia Valisi Youngkin, söz konusu sel nedeniyle “acil durum” ilan etti.

Sel felaketinin ardından arama kurtarma ekiplerinin bölgedeki çalışmaları devam ediyor.

Virginia’nın güneybatısındaki Buchanan eyaletinde yerel yetkililer, selde en başta kayıp olarak bildirilen 44 kişinin tamamına ulaşıldığını ifade etti.

Yetkililer, cep telefonu operatörlerinin fırtına ve sel nedeniyle devre dışı kalması sonucu iletişimde aksaklık yaşandığını, kayıp olarak bildirilen kişilere de bu nedenle uzun süre ulaşılamadığını kaydetti. Buchanan’da şiddetli yağmur ve fırtınanın yol açtığı sel felaketinde 100’den fazla evin hasar gördüğü bildirilmiş, olayda can kaybı yaşanmamıştı.

YORUM YAZ

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz