Sinan Ateş cinayetinde 3 gözaltı..

0

Ankara Cumhuriyet Başsavcılığınca eski Ülkü Ocakları Eğitim ve Kültür Vakfı Başkanı ve Hacettepe Üniversitesi Öğretim Üyesi Doç. Dr. Sinan Ateş cinayeti soruşturmasında şüpheliler T.D, E.Y. ve S.Ö. hakkında gözaltı kararı verildi.

Ankara Emniyet Müdürlüğü ekipleri, başsavcılığın talimatı üzerine şüphelileri gözaltına aldı. Şüphelilerin ifade ve işlemlerinin emniyette sürdüğü öğrenildi.

Sinan Ateş, arkadaşı Selman Bozkurt ile 30 Aralık 2022’de Çankaya ilçesi Kızılırmak Mahallesi’nde bir binadan çıktığı sırada motosikletli 2 kişinin silahlı saldırısına uğramıştı.

Saldırıda Bozkurt omzundan yaralanırken, Ateş kaldırıldığı hastanede vefat etmişti. Ankara Cumhuriyet Başsavcılığınca başlatılan soruşturmada 15 şüpheli tutuklanmış, 4 şüpheli hakkında ise adli kontrol tedbiri uygulanmıştı.

Öte yandan gözaltına alınan ve Emre Y. olarak bilinen kişinin Ülkü Ocakları Genel Başkan Yardımcısı Emre Yüksel olduğu ortaya çıktı. MHP Genel Başkan Yardımcısı Semih Yalçın ise Yüksel’in özel kalem müdürü olduğu iddiasını reddetti:

“25 Ocak 2023 tarihinde sosyal medya ve bazı haber sitelerinde, ‘MHP Genel Başkan Yardımcısının Özel Kalem’i Emre Yüksel gözaltına alındı’ başlığıyla yer alan haberler gerçeği yansıtmamaktadır. Milliyetçi Hareket Partisi Genel Merkezinde Genel Başkan Yardımcılarının Özel Kalem kadrosu olmadığı gibi Genel Merkezde veya TBMM MHP Grubunda herhangi bir sıfatla Emre YÜKSEL isimli bir çalışanımız bulunmamaktadır. Geçmişte de böyle bir çalışanımız olmamıştır. Bu husus Devletin SGK kayıtlarından da açıkça anlaşılabilir. Haberler tamamıyla gerçek dışı olup kamuoyunun bilgisine saygıyla arz ederiz.”

YORUM YAZ

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz