Sırt üstü uyumak için nedenler!

0
Rabia Güner

Sırt üstü yatmak birçok fayda sağlamaktadır. Biz de bu noktadan hareketle sizlere sırt üstü uyumak için bazı nedenleri derledik. Gelin, yakından göz atalım!

Sırt ve boyun ağrılarını azaltabilir

Sırt Üstü Uyuyanların Dikkat Etmesi Gerekenler ve Uygun Yataklar

Sırt üstü uyuduğunuz zaman omurganızdaki baskı azalır. Yani neredeyse dik durmuşsunuz gibi omurganız hizalanır. Sırt üstü uyuyarak omurganın doğal eğrisini korursunuz ve omurganız dinlenir. Sırt ve boyun ağrılarınız azalmaya başlar. Diğer şekillerde uyumak ise sırt ve boyun ağrılarına sebep olabilir. Bu yüzden bu noktada en sağlıklısı sırt üstü uyumaktır.

Daha iyi nefes almanızı sağlayabilir

Sırt üstü uyumak neden daha sağlıklı? - Sağlık Haberleri

Karnınızın üzerinde ya da yan yattığınız takdirde nefes alma alanınız daralacak ve rahat nefes alamayacaksınız. Bu horlamaların başındaki en büyük etkenlerden biridir. Diyafram nefes almaktan sorumlu olan kastır ve onu sıkıştırmak nefes almayı zorlaştıracağından sırt üstü uyumak çok daha sağlıklıdır. İyi nefes alarak uyumanın önemi yüksektir çünkü iyi uykuyu sağlar.

Cildinizi iyileştirebilir

Uyku Problemlerine Çözüm: Sırt Üstü Uyumanın Uyku Kalitenize Etkileri

Yüzünüzü yıkamak ya da şeker tüketimini azaltmak cilt sağlığı için son derece önemlidir. Fakat eğer uyku esnasında belli başlı noktalara dikkat edilmezse bunlar işe yaramayacaktır. Örneğin yastık kılıfı ciltteki ve saçtaki sebumu emer ve bunlar kolayca yüze geçebilir. Bu da zamanla sivilce ve siyah nokta olarak görülmeye başlar. Bu yüzden uyurken bu temastan kaçınmak son derece önemlidir.

YORUM YAZ

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz