Şişkinliği önlemenin doğal yolları!

0
Rabia Güner

Bazı insanlar şişkinlik sorunu yaşar. Bu yüzden de şişkinliği uzun vadede önlemenin yollarını arar. Biz de bu noktadan yola çıktık. Sizler için şişkinliği önlemenin doğal yollarından bazılarını derledik. Gelin, yakından göz atalım!

Şişkinliğin birçok sebebi vardır. Sağlıksız beslenme, stres ya da gündelik yaşam aktiviteleri buna örnektir. Peki, şişkinliği uzun vadede önlemek için neler yapılabilir? İşte sizler için derlediğimiz 3 tanesi…

Yürüyüş

Ücretsiz Açık Tarlaya Yürüyen İki Kadın Stok Fotoğraflar

Şişkinliği önlemenin en keyifli yollarından biri yürüyüştür. Çünkü fiziksel aktivite, bağırsakların daha düzenli çalışmasına yardımcı olur. Bunun yanı sıra diğer sindirim problemleriyle baş etmenizde de sizi destekler. Örneğin fazla gaz ya da kabızlık gibi problemleri önler.

Eğer mide rahatsızlığınız varsa bağırsaklarınızı hareket ettirmeniz faydalı olacaktır. Bu nedenle düzenli yürüyüş ile şişkinliğinizden kurtulabilirsiniz. Rahat ve sağlıklı bir yaşam için yürüyüş oldukça etkilidir.

Yoga pozları

Ücretsiz Kadin, Egzersiz Yapıyor., Yoga Stok Fotoğraflar

Birçok insan yogayı zihni ve vücudu dinlendirmek için yapar. Fakat şişkinliği önlemek için de yoga yapılabilir. Çünkü yogadaki bazı pozlar, karın bölgesindeki kasları gaz salınımı için teşvik eder.

Bu da şişkinliğin önemli ölçüde azalmasını sağlar. Eğer siz de şişkinlik problemi yaşıyorsanız, düzenli yoga yaparak şişkinliği önleyebilirsiniz. Gaz birikimini gidermek için yoga, son derece keyifli bir yoldur.

Nane kapsülleri

Ücretsiz Yeşil Bitki Stok Fotoğraflar

Nane yağı kapsülleri hazımsızlık gibi gaz problemlerinde oldukça yardımcı bir işlev görür. Çünkü üreticiler bu kapsülleri bağırsak sendromu gibi rahatsızlıklar için piyasaya sürer. Şişkinlik problemi yaşayanlar da bunu gidermek için bu kapsülleri tercih edebilir.

Nane, bağırsak kaslarını gevşeten ve bağırsakları çalıştıran önemli bir bitkidir. Bu etkileri sayesinde gaz vücuttan atılır. Fakat bu kapsülleri kullanırken üzerinde yazan talimatlara uymak gerekir. Çünkü mide ekşimesi gibi problem yaşayanların uzak durması gereken bir üründür.

YORUM YAZ

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz