Siyasete çocuk karıştı..

0

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Trabzon’da toplu açılış törenine katıldı. Açılış sırasında küçük bir erkek çocuğunu sahneye çağıran Erdoğan, çocuğa oyuncak araba hediye etti.

Erdoğan’dan mikrofonu alan çocuk, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu hakkında “Bana mikrofonu verin. Arkadaşlar bu Bay Kemal, Cumhurbaşkanı amcam karşısında kim? O adam hain hain. Burada adam, en iyi adam. Ona oyunuzu verin.” dedi.

Erdoğan ile yanında bulunan bakanlar, çocuğun bu sözlerini gülümseyerek karşıladı. Erdoğan’ın sorusu üzerine çocuk, Trabzonspor altyapısından oynadığını ve madalyası olduğunu ifade etti.

Bu gelişmeler üzerine sosyal medya hesabından bir paylaşım yapan CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu ise “Lütfen küçük çocuğumuzla ilgili haberi paylaşmayın, kötü söz söylemeyin. O daha çok küçük. Ayrıca tüm örgütlerimizden istirhamımdır, duygularımıza yenilmeden, çocuk pedagojisi ne diyorsa ona uyun.” değerlendirmesinde bulundu.

Bu açıklaması sonrası CHP sosyal medya hesabı ile parti yöneticileri, yaptıkları paylaşımları sildi.

Kılıçdaroğlu, bir program sonrası gazetecilerin, Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın Trabzon’daki toplu açılış töreninde bir çocuğu kürsüye çıkarmasına ve çocuğun söylediği siyasi içerikli sözlere ilişkin sorusunu şöyle cevapladı:

“Görüntüyü izlediğimde emin olun paniğe kapıldım. Böyle bir şey hiç yaşamamıştım. Benim bütün çabam, evlatlarımıza güzel bir Türkiye bırakmak. Kinden uzak, öfkeden uzak, herkesi sevgiyle kucaklayan, doğayla barışık gençlerin bu ülkenin geleceği ve umudu olduğu bir Türkiye’yi ayağa kaldırmak, bunu istiyorum. Tablo beni çok üzdü. Arkadaşlarım paylaşmışlardı, ‘Paylaşımlarınızı süratle silin’… O çocuğun, o güzel evladımızın hiçbir kabahati yok. Kabahat onun tepesinde duran kişide.”

YORUM YAZ

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz