Siyasetteki dolar bozdurma polemiği devam ediyor… Kılıçdaroğlu: Hiç bir zaman döviz hesabım olmadı

0

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın dolar bozdurun çağrılarıyla ilgili konuşan CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, hiç bir zaman döviz hesabının olmadığını söyledi.

Saldırıya uğrayan Yeniçağ Gazetesi’ne geçmiş olsun ziyaretinde bulunan Kılıçdaroğlu, ardından esnafla sohbet etti. “Ben gazeteciyi susturacağım, haber yapmayacak, yazı yazmayacak, benim düşündüğüm gibi haber yapmıyor. Böyle bir demokrasi olmaz.” diyen Kılıçdaroğlu, döviz bozdurma tartışmalarını değerlendirdi.

Türkiye’nin dünyadan koptuğunu belirten Kılıçdaroğlu, şunları söyledi: “Ekonomi nasıl gidiyor bilmiyoruz. Siz daha iyi biliyorsunuz. Siz bizzat yaşıyorsunuz. Türkiye’nin durumu pek parlak değil. Kendisine yakın iş adamlarına çağrıda bulunması lazım. Kendisine yakın iş adamlarının dünya kadar dolarları var. Yurt dışında paraları var. Onları getirmesi lazım. Köprü, otoyol geçişlerini en son yaptıkları metro ihalesini Türk Lirası’na dönüştürmeleri lazım.

Türk Lirası’na güvenmediği için 200 bin dolar olarak tutuyordu. Biz dile getirdikten sonra dolarları Türk lirasına çevirdi. Ne kadar başka doları var onları da bilmiyoruz. Çocuklarının ne kadar doları var bilmiyoruz. Çünkü Bilal Erdoğan’ın 30 milyon Euro’yu nasıl erittiğini öğrendik bir şekilde. Görüyorsunuz vatandaşın doları yok. Ama onların var. Ayakkabı kutularında var. Çocuklarının yatak odalarındaki kasalarda var. Hiç birisinde Türk lirası yok. Dönüp millete dolar bozdurun diyorlar. Olmayan para nerede bozdurulacak.

Bir esnafa ‘Kaç dolarınız var?’ diye soran Kılıçdaroğlu, “En son bir arkadaş ile bir düğün arabasının önünü kesmiştik. 1 dolar almıştık o hala duruyor.” karşılığını aldı. Dövizinin olup olmadığı sorulunca ise Kılıçdaroğlu, “Hiç bir zaman döviz hesabım da olmadı. Ben kendi ülkemin parasına güvenen biriyim. Her zaman öyle oldum. Sadece çocuklarım yurt dışına gittiği zaman bankalarına gidip dolar satın aldım. Çocuklarım yurt dışına giderken harçlık olarak verdim o kadar.” değerlendirmesinde bulundu.

YORUM YAZ

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz