Soğuk çayları lezzetlendirecek öneriler!

0
Rabia Güner

Bazı insanlar sıcak çayların aksine soğuk çayları daha çok tercih ediyor. Biz de bu noktadan yola çıkarak sizler için soğuk çaylarınıza lezzet katacak bazı öneriler derledik. Gelin, yakından göz atalım!

Çiçekler

Ücretsiz arka plan bulanık, bitki örtüsü, bitkibilim içeren Ücretsiz stok fotoğraf Stok Fotoğraflar

Çiçekler hem güzel kokusu hem de görselliğiyle büyüleyicidir. Özellikle gül yaprakları son derece iyi bir eşlikçidir. Misafirlerinize hazırladığınız soğuk çaylarda bu yöntemi kullanarak içeceklerinize yepyeni tatlar kazandırabilirsiniz. Buna ek olarak mirver çiçeği de güçlü bir aroma sağlar. Fakat çayınızın fazla tatlı olduğunu düşünürseniz de biberiye ya da lavanta kullanarak bunu kırabilirsiniz.

Bal

Ücretsiz Beyaz Kase Bal Stok Fotoğraflar

Bal işlenmiş şekere karşı kullanılabilecek en lezzetli alternatiflerden biridir. Bu yüzden eğer çayınızı tatlandırmak istiyorsanız şeker yerine bal kullanabilirsiniz. Tarçın da bu noktada oldukça iyi bir seçenektir. Bunun yanı sıra lezzet oranı yüksek olan ananas, çilek gibi meyvelerden de destek alabilir, daha sağlıklı ve daha lezzetli tatlara erişebilirsiniz.

Soda

Ücretsiz Gri Yüzeyde Beş Karışık Renkli Rock Camı Stok Fotoğraflar

Eğer soğuk çay konusunda yeni tatların arayışındaysanız soda sizin için iyi bir fikir olabilir. Öncelikle demlediğiniz çayı bir süre bekletmelisiniz. Sonra üzerine soda ilave ederek daha farklı bir lezzetin kapılarını aralayabilirsiniz. Bunun için de sürahiyi yarım dolduracak şekilde demlediğiniz çaya bir şişeye yakın soda eklemelisiniz.

YORUM YAZ

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz