Son yolculuğuna uğurlandı..

0

Bir süredir mücadele ettiği kanser hastalığına yenik düşen NTV spikeri Özlem Sarıkaya Yurt, son yolculuğuna uğurlandı. 39 yaşındaki Özlem’in cenazesi Ataköy 5. Kısım Camii’nde öğle vakti kılınan namazın ardından Büyükçekmece Mezarlığı’nda toprağa verildi. Sevenleri ve çalışma arkadaşları Özlem’i son yolculuğunda yalnız bırakmadı.

Özlem, İstanbul Üniversitesi İletişim Fakültesi Radyo Sinema ve Televizyon Bölümü mezunuydu. Mesleğe Habertürk televizyonunda başladı. Ardından 2010 yılında NTV ailesine katıldı. Türkiye birçok haberi onun sesinden duydu. NTV ekranlarında kimi zaman güne onunla başladık kimi zaman geceyi onunla bitirdik. Bazen bir umut öyküsünü, bazen bir felaket haberini duyurdu. Mesleğindeki başarısı birçok ödülle taçlandırıldı.

9 yaşındaki oğlu Tibet onun için her şeyden önce gelirdi. Hastalık teşhisi 4 yıl önce konuldu. Özlem, mesleğine öyle tutkuyla bağlıydı ki kemoterapiye devam ederken bile stüdyodan uzak kalmak istemedi, çalıştı. Tedavisi olumlu ilerledi, tam iyileşti derken, hastalık yeniden nüksetti. Özlem, hayata, onu sevenlere çok erken veda etti.

YORUM YAZ

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz