Sosyal medya ile gençlerimize, çocuklarımıza dinsizlik aşılanıyor..

0

Diyanet İşleri Başkanı Ali Erbaş, Şanlıurfa’da kanaat önderleriyle bir araya geldi. “Daha fazla gencimize, çocuğumuza nasıl ulaşabiliriz? Daha fazla aileyi İslami ilkeler doğrultusunda nasıl kurabiliriz? Onları dinsizlik cereyanına kapılmaktan nasıl kurtarabiliriz? Hepimizin amacı bu.” diyen Erbaş, şunları söyledi:

“İlmi sırf öğrenmek ve öğretmek için yapmadık. Hedefimiz İslam’ı doğru şekilde ulaştırmak, insanları yanlıştan kurtarmak, Kur’an-ı Kerim ve sünnet çizgisinde daha fazla kişiye bunu anlatmak. Bunun adı da irşattır. Yani Peygamber Efendimiz hayatı boyunca ne yaptıysa biz de varisleri olarak bunu yapmak durumundayız. Hakkın batıla galip geldiğine şahitlik yapmamız lazım. Bunun içerisinde olmamız lazım. Hakkı anlatmak batılı ortadan kaldırmak için neler yapmamız gerekiyor? Bunun gayreti içerisinde olmalıyız.

Peygamberimizin en önemli özelliklerinden biri uyarıcılıktır. İnsanlar bilinçli olarak dinden uzaklaştırılıyor. Tarihte görülmediği kadar sosyal medya ve iletişim kanalları ile gençlerimize, çocuklarımıza sürekli dinsizlik aşılanıyor. Uyarıcılık görevimizi yapmamız lazım.”

YORUM YAZ

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz