Sosyalist Cumhuriyet Partisi

0

Mustafa Kemal Atatürk ve beraberindeki kurmay heyeti Sivas’tan yola çıkarak 27 Aralık 1919 günü Ankara’ya geldiler. Ankara artık emperyalist işgale karşı direnişin merkezi, Büyük Komutanın karargahıdır. Ankara Milli Mücadelenin ve Milli İradenin merkezi olacaktır. Bütün bir ulusun yüreğidir Ankara. Ankara’nın girişinde halkın ve Seymenlerin sevgi gösterileri ile karşılanan Büyük Komutan büyük direnişin bir sonraki adımını atmaya hazırdır. Samsun’dan yola çıkarılan direniş meşalesi, Erzurum, Sivas’tan geçerek Ankara’ya varmış oldu.
Ankara dün olduğu gibi bugün de emperyalist saldırganlığa karşı direnişin merkezidir. Bu bilinç ve kararlılıkla Mustafa Kemal Atatürk’ün Ankara’ya gelişinin 102. yıldönümünü selamlıyor, ülkenin bağımsızlığına olan bağlılığımızı tekrarlıyoruz. Dün olduğu gibi bugün de ulusumuza ve onun bağımsızlık sevdasına güveniyoruz.


Sosyalist Cumhuriyet Partisi Genel Sekreteri

Kamil DEDE

Sosyalist Cumhuriyet Partisi: Doğu Perinçek‘in genel başkan olduğu Vatan Partisi’nden ayrılan bir grup “Sosyalist Cumhuriyet Partisi”ni kurdu. Yeni partinin kurucuları arasında 68 gençlik hareketi içinde Mahir Çayan’la birlikte hareket ederek THKP-C‘nin liderleri arasında yer alan Kamil Dede ile uzun süre Perinçek’le birlikte siyaset yapan Hikmet Çiçek, Mehmet Bedri Gültekin, Osman Aydın Şahin ve Ömer Şahin de bulunuyor.

YORUM YAZ

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz