Stres azaltıcı, kaygı giderici besinler!

0
Rabia Güner

Gün içinde birçok stres faktörü ve kaygı anlarıyla karşılaşabiliyoruz. Biz de bu noktadan hareketle sizlere stres ve kaygı giderici besinleri derledik. Gelin, yakından göz atalım!

BALIK

Hangi balık nasıl temizlenir? İşte balık temizlemenin basit yolları.. -  Yemek Tarifleri

Stresi vücuttan uzaklaştırma noktasında oldukça etkilidir. İçerdiği Omega- 3 sayesinde kendinizi çok daha iyi hissedersiniz. Sinir sisteminizin kontrol altına alınması huzurunuzu ve neşenizi artıracak!

MUZ

Muzun Faydaları Nelerdir? Muz Kabuğu Faydaları Nelerdir?

İçerdiği potasyum sayesinde stresle baş eder. Stresli olduğunuzu düşündüğünüz anlarda muz tüketmeniz çok işe yarayacaktır. Muz yedikten sonra vücudunuz mutluluk hormonu salgılayacak.

KURU ÜZÜM

Kuru Üzüm - Yemek.com

Kuru üzüm antioksidan bir yiyecek olduğu için beslenme listesinde olmalıdır. Bu besin stres ve hüzünle baş etmede oldukça etkilidir. Hem sinir hücrelerinizin sağlığı korunur hem de stresli anlardan uzak kalırsınız.

BİTTER ÇİKOLATA

100 Kakao Bitter Madlen Çikolata

Mutluluk hormonu salgılayan ve daha mantıklı düşünmenizi sağlayan bir besindir. Stresli anlarda bitter çikolata hem ruhunuzu hem de bedeninizi korur.

SÜT

Pastörizasyon Nedir, Nasıl Yapılır? Süt Kaynaklı Enfeksiyonları Nasıl  Önleyebiliriz? - Evrim Ağacı

Rahatlatıcı bir etkiye sahip olan süt aynı zamanda da stresi büyük ölçüde azaltır. Daha iyi uyumanıza ve daha iyi karar almanıza yardımcı olur. Gergin anlarda içeceğiniz bir bardak sütün çok büyük faydalarını göreceksiniz.

YORUM YAZ

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz