Süleyman Soylu’nun ‘trol ordusu’ olduğunu iddia etti..

0

CHP Grup Başkanvekili Özgür Özel, Meclis’te düzenlediği basın toplantısında İçişleri Bakanı Süleyman Soylu hakkında iddialarda bulundu.

Bakan Soylu’nun trol ordusu olduğunu iddia eden Özel, “Emin Şen” adlı müşavirin bu ordunun başında olduğunu ileri sürdü. Bu iddiaya cevap veren İçişleri Bakanlığı ise “CHP milletvekili Özgür Özel’in ismini zikrettiği Emin Şen; devlet memuru olmayıp, bakan müşaviri görevi de bulunmamaktadır.” bilgisini verdi.

Emin Şen’in, sahibi veya ortağı olduğu şirketler aracılığıyla Süleyman Soylu’nun bakan olduğu dönemde Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı ile İçişleri Bakanlıklarından milyonlarca liralık ihaleler aldığını savunan Özel, AK Parti’nin troll hesaplarına yön veren 25 kişilik bir Telegram grubundaki yazışmaları gösterdi. Şen’in de içinde bulunduğu ve trol hesaplarında oluşturulan yalan haberlerin 8 bin trolle servis edildiğini iddia etti.

Özel, şöyle konuştu: “Buzdağının küçük kısmında 23 milyon liralık bu şirkete verilmiş ihale gördük. Doğrudan hizmet alımında ise inanılmaz bir para akışı olduğunu görüyoruz.

Bu arkadaşlar ne iş yapıyorlar? Sosyal medya yönetimi yapıyorlar, parayı buradan buluyorlar. Bu paraları dağıtıyorlar. Dağıttıkları ne işler yapıyor? Ebabil Harekatı Telegram kanalı: 25 tane yöneticinin kendi içlerinde verdikleri kararı göreceksiniz. biz Lut kavmiyiz, Ebabil kuşları perişan edecek ya…

Sayın Davutoğlu çıkmış bir televizyon kanalına. Ebabil Harekatı’nın 8 bin tane trolü itibar suikastıne başlıyor. Ekrem İmamoğlu için hazırlanıyorlar. Yalanı buluyorlar, 8 bin trole talimat veriyorlar. Ebabillerden biri de Alpay Özalan.

‘Eminimsi’nin cep telefonunda kaç tane hesap var bilinmez ama Jandarma Genel Müdürlüğü ve Emniyet Genel Müdürlüğü’nün tweetlerini aynı telefondan atacak yetki var. Trol ordusunun komutanı biz Soylu’yu eleştirdiğimizde şanlı jandarmayı kalkan ediyor. ‘Eminimsi’nin arka cebinde geziyor bu hesaplar… Hacklense ne olur?

Bunların AK Parti’yi savunduğu durum AK Parti’nin Süleyman Soylu’yu savunduğu durumdur. Bunlar için ben Lut Kavmi isem Berat Albayrak da o kavimdendir. Bunlar Süleyman Soylu’nun troll ordusudur. Maaşını kendisi değil bakanlıkların bağlı kuruluşları ve birkaç tane belediye vermektedir.

Grupların 8 bin üyesi var. 25 üyeli tasarımların yapıldığı kapalı grup… Bir vatansever ulaştırıyor belki bana. Süleyman Soylu diyor ya ‘Bir vatansever çıkıp belge ulaştırırsa’ diye… Bir vatansever de bize ulaştı. Biz Süleyman Soylu’ya çatlayan ar damarı kadar yakınız. Her türlü tehdide karşı bütün ülkenin vatandaşları koruma kullanmıyorsa Özgür Özel’in koruma kullanmasına gerek yok.”

YORUM YAZ

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz