Taha ve Zeynep Lezza, Anneleri Fadime’ye Kavuşsun / Ayşe Ateş’in Kamuoyu Açıklaması

0
Prof. Dr. Orhan Yılmaz

——————————————————————

Seçimmetre: İktidarın değişmesine 103 gün kaldı


Taha ve Zeynep Lezza, Anneleri Fadime’ye Kavuşsun

23 Ocak 2023 Pazartesi günü gerçekleştirilen Kabine Toplantısı’nın gündem maddelerinden birisi, 7. Yargı Paketi ile gündeme gelen af yasasında ki son durum idi. 

Açık cezaevlerinde yatarken, pandemi nedeniyle 120 bin mahkûm zorunlu izine gönderilmişti. 

Ancak, kapalı cezaevlerinde diğer 210,000 civarındaki mahkûm da af beklentisi içinde. Hem yaklaşan 14 Mayıs tarihli seçim, hem de 2023’ün Türkiye Cumhuriyeti’nin 100. Kuruluş yıldönümü olması nedeniyle böyle bir beklenti var.

Çünkü içeride haksızlığa veya iftiraya uğraması nedeniyle içeri giren bir sürü hükümlü bulunmakta. 

Daha önce yine Ocak Medya’da gündeme getirmiştim cezaevlerinden yatan birçok anne ve baba, çocukları ve diğer yakınlarından ayrı vaziyette.

Bunlardan bir kaçı da Fadime Hanım ile çocukları Taha ve Zeynep Lezza kardeşler.

Taha ve Zeynep Lezza’nın annesi Fadime Hanım, tamamen asılsız bir ihbar ve üzerine atılan bir iftirayı takiben cezaevine girmiş. 

Taha ve Zeynep Lezza ile anneleri Fadime Hanım bir af ya da infaz düzenlemesi bekliyor, diğer on binlerce mahkûm gibi.

İnşallah Taha ve Zeynep Lezza, Gebze Kadın Kapalı Cezaevinde yatan anneleri Fadime’ye kısa zamanda kavuşurlar.


Sinan Ateş’in Ailesi

Ayşe Ateş’in Kamuoyu Açıklaması

Şehit eşim, Sinan Ateş’ in tertemiz adını, ağzına almadığı için, memnun olduğum bir siyasetçi (Partide ‘Şarapçı’ namı ile bilinen Semih Yalçın. O.Y.), dün yaptığı açıklama ile sabrımızın sınırlarını zorlamaktadır.

 Eşimin, Ülkü Ocakları Genel Başkanlığı görevinden ayrılmasından, şehit edildiği güne kadar yaşanan süreçlerden dolayı, öncelikle, kendisini temize çıkarması gereken, bu beyefendi, yaşadığımız tüm acılara rağmen, soruşturmanın sağlıklı yürümesi adına, biz konuşmazken hangi ihtiyaca binaen masum çocuklar üzerinden duygu sömürüsü yapmaya çalışmaktadır..

Bütün çocuklar elbette ki masumdur. Ancak, bu beyefendi, iki yetim evladın hayatları boyunca yaşayacakları travmayı görmezden gelip, suçsuz oldukları sabit görüldüğü takdirde, serbest kalacak olan isimlerin çocuklarını mı düşünmektedir.

En azından biz bunu inandırıcı bulmadık. Acıları deşmek istemem, ancak, bu beyefendi, mademki, bizim acımız üzerinden siyaset yapmak, bir yerlere mesaj vermek hadsizliğini gösterdi, birkaç cümle etmek mecburiyeti hâsıl oldu. 

Bu beyefendinin oğlu (Allah rahmet eylesin, vefat ettiğinde, beyefendinin koluna giren ve kendisini yalnız bırakmayan, benim eşimdi.

 Beyefendi, rahmetli oğlunun muhterem eşine merhumun yetim bıraktığı evladının yaşadıklarını sorsa idi, hakkını araması gereken çocukların, hangisi olduğunu daha iyi kavrayacaktı.

Maksadım, satır satır şerh düşebileceğim talihsiz açıklamaya dair cevap vermek değildir. Ülkücü Şehit Sinan Ateş’in evlatları, bu siyasetçinin iğreti bir şekilde kullandığı gibi, mazlum değildir, aksine mağrurdur!

Çünkü benim evlatlarım; hayatı boyunca, tertemiz yaşamış ve evlatlarına şerefli bir miras bırakarak, şehit düşmüş bir babanın çocuklarıdır. 

Bizi herhangi partinin iç meselesi, diğer partilerle meseleleri, ilgilendirmemektedir… Şehidimiz ile Adalet arasına, kim girmeye çalışıyor, bu vicdanları yaralayan suikastı, kim aydınlatmaya çalışıyor biz ona bakıyoruz.

Gerisi bizim için lafügüzaf. 

Kör değiliz, sağır değiliz, dilsiz değiliz. 

Duam ve beklentim odur ki;

Şehidimizin kırkı çıkmadan, gerçekler ortaya çıksın!

 Tüm gerçekler, belgeleriyle ortaya çıktığında, bugünlerde yapılan bu ve benzeri açıklamaların mahiyeti daha iyi anlaşılacaktır.

Dua ile…

Ateş Ailesi Adına Eşi

Ayşe Ateş

Kaynak:

Önceki İçerikSüper Lig’de 21. hafta tamamlandı..
Sonraki İçerikEy Vicdan Neye Kurban Edildin?
1962, Etimesgut doğumlu. Tokat’ın Zile İlçesi’nden Atatürkçü, milliyetçi, zooteknist, SP seveni, Alevî dostu, evcil hayvanların fahri avukatı, feminist ve motosikletçi bir köylü çocuğudur. 1984 yılında Ankara Ziraat F., Zootekni B.’nü bitirdi. 1997'de Birleşik Krallık, U. of Aberdeen’de yüksek lisans, 2007'de Ankara Ü., Fen Bil. Enst. (Zootekni B.)’nde doktora çalışmasını tamamladı. Mesleği ziraat dışında, Çerkez Kültürü ve Alevilik gibi sosyal alanlarda da amatörce akademik çalışmalar yapmaktadır. Kitap okumak ve motosiklet kullanmak özel ilgi alanlarıdır. “Hayvanları sevmeyen, insanları da sevmez” görüşünü savunan, hararetli bir hayvan sever ve hayvan hakları savunucusudur.

YORUM YAZ

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz